Wójt Gminy Wojaszówka Sławomir Stefański od ponad 10 lat zachęca do pieczenia domowego chleba.
Akcja "Zimowe chlebowe wieczory w Gminie Wojaszówka" zachęca do pieczenia chleba w domu według tradycyjnych, polskich receptur. Została ona zainicjowana w 2011 roku przez wójta gminy Wojaszówka Sławomira Stefańskiego i wraz z Kołami Gospodyń Wiejskich kontynuowana w kolejnych latach.

- Sprzyjają temu długie zimowe wieczory, które można wykorzystać, piekąc chleb dla najbliższych. Wbrew pozorom nie potrzeba na to zbyt wiele wysiłku, wystarczy trochę chęci aby upiec własny bochenek. Ważne aby mieć sprawdzony przepis. W tej sprawie warto poradzić się naszych mam, babć lub gospodyń działających w kołach - mówi wójt Sławomir Stefański.

Pieczenie chleba

Dla potrzeb osób szukających sprawdzonego przepisu na chleb stworzono zakładkę (link: Przepisy) na stronie internetowej gminy Wojaszówka, w której umieszczone są przepisy. Kolejne można przesyłać na adres przepisy@wojaszowka.pl.

- "Zimowe chlebowe wieczory w Gminie Wojaszówka" to nie tylko zimowe wypieki, to przede wszystkim rodzinne przekazywanie umiejętności pieczenia chleba następnym pokoleniom, tak aby tradycja i umiejętności pieczenia przetrwały wśród kolejnych pokoleń. W tych trudnych czasach, szalejących cen i rosnącej inflacji, warto upiec samemu w domu chleb dla rodziny i najbliższych. Zapraszam do naszej wieloletniej akcji. Pieczenie chleba i nie tylko. Wystarczą składniki i chęci więc zapraszam do wspólnego, rodzinnego, gminnego pieczenia swojego chleba w domu- dodaje wójt.

Zobacz zdjęcia z akcji pieczenie chleba:

~Opinia

07-12-2022 17:14 0 6

Świetny Wójt "Gminy Ustrobna" , który boi się wjeżdżać do Odrzykonia... Zapraszamy częściej ...
Odpowiedz

~Golec

05-12-2022 13:09 6 5

Masło też się wcześniej robiło jeszcze 2005r pamiętam! A potem już EU wyciągało z nas wszystko....i robiła zakazy abyśmy nic nie mieli (oczywiście ekonomicznie jest to bardzo dobre) ale na takiej wiosce gdyby zostało jedno wielkie gospodarstwo to było (jest) ono nakarmić właśnie taką społeczność do 2tyś/os. A działa to coś na zasadzie lokalnego sklepu czy piekarni gdzie np. średnio na gminę powiatu krośnieńskiego mamy po dwie piekarnie które są nas w stanie nakarmić
Odpowiedz

~SOMGORSI

05-12-2022 11:41 6 9

Super pomysł. Oprócz pieczenia chleba ( wychodzi ponad połowę taniej niż z piekarni), proponuję wytwarzać własne sery masło i wyroby wędliniarskie, nalewki . Nie zapychać się żarciem z biedronki, lub innych maców i kfc. Dużo się mówi o tradycji ale się jej nie kultywuje . Zamiast świństwa typu hamburger z maka świerzy chlebek ze smalcem i kiszonym ogórkiem delicje.
Odpowiedz

~Tomasz

05-12-2022 11:37 7 14

Wójt Gminy Wojaszówka Sławomir Stefański jest CHYBA samorządowcem, ale z tego co obserwuję od dłuższego czasu zachowuje się jak CELEBRYTA, który ma zbyt duże parcie na szkło. Osobiście jestem zniesmaczony zachowaniem Sławomira.
Chleb osobiście wypiekam, na internecie jest mnóstwo przepisów, również wśród znajomych wymieniamy się przepisami.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.