Deklarację aktywności społecznej, czyli zobowiązanie o przepracowaniu minimum 30 godzin w wolontariacie, podpisali w Krośnie politycy partii Polska 2050 Szymona Hołowni. To warunek, aby znaleźć się na liście do Sejmu i Senatu.
5 grudnia w całej Polsce obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji politycy partii Polska 2050 Szymona Hołowni podczas konferencji prasowej w Krośnie podpisali "deklarację aktywności społecznej". Jej podpisanie jest warunkiem koniecznym, aby znaleźć się na liście do Sejmu i Senatu w najbliższych wyborach parlamentarnych.

Podpisujący deklarację zobowiązują się do przepracowania co minimum 30 godzin w działaniach wolontariackich w miesiącach poprzedzających rozpoczęcie kampanii wyborczej.

- To wymiar symboliczny, bo zdecydowana większość osób, które są z nami w Ruchu Polska 2050, to osoby wywodzące się z wolontariatu - powiedział burmistrz Ustrzyk Dolnych Bartosz Romowicz, który wczoraj podczas wyborów w regionie został przewodniczącym Partii Polska 2050 Szymona Hołowni w województwie podkarpackim.

Magdalena Ludwiczak podpisuje deklarację

Listę w Krośnie podpisali: Magdalena Ludwiczak - członkini zarządu regionu podkarpackiego Stowarzyszenia Polska 2050, Bartosz Romowicz - burmistrz Ustrzyk Dolnych, Łukasz Skóra - przewodniczący Rady Miejskiej w Kańczudze oraz Marcin Nazarewicz - radny Rady Miasta Jarosławia.

- Ruch Polska 2050 od samego początku swego istnienia opiera się na bezinteresownej pomocy. Powstał z oddolnej inicjatywy entuzjastów, którzy swoimi działaniami chcą zmieniać Polskę centymetr po centymetrze - dodała Magdalena Ludwiczak, która jako pierwsza podpisała deklarację w Krośnie.

~dziadek

07-12-2022 15:39 1 3

Apel do aktywistów. Ojojoj drodzy młodzi ludzie nie idźcie drogą którą prowadzi Was lider. Podzielicie los Nowoczesnej z Ryśkim na czele.
Odpowiedz

~szefunio

05-12-2022 20:33 4 4

To wszyscy ci aktywiści są z gangu pana Hu-jowni?
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.