Spełniło się marzenie społeczności szkolnej w Głowience. 6 grudnia oddano do użytku kompleks boisk sportowych. Inwestycja kosztowała ponad 2 mln zł.
Dzień 6 grudnia 2022 roku zapisze się w historii Szkoły Podstawowej im. Benedykta Wierdaka w Głowience jako jeden z ważniejszych. Uczniowie otrzymali wyjątkowy prezent, nowocześnie urządzony i wyposażony kompleks boisk: piłkarskie o wymiarach: 58x30 m o nawierzchni ze sztucznej trawy; wielofunkcyjne do koszykówki i piłki siatkowej, tenisa, badmintona o nawierzchni poliuretanowej. Do dyspozycji mają też rozbieg, zeskok do skoku w dal o nawierzchni poliuretanowej. Obiekt jest ogrodzony i oświetlony. Na parkingu powstała wiata na rowery. Są też trzy zbiorniki podziemne na wody opadowe.

- Dzisiaj spełniamy marzenia dzieci i młodzieży ze szkoły podstawowej w Głowience. Myśl o takiej inwestycji kreowała się przez ostatnich 20 lat. Bardzo brakowało boiska przy szkole, gdzie można byłoby zagrać w gry zespołowe. Jednak dopiero teraz udało się to zrealizować, choć droga do finału nie była na pewno łatwa, po drodze pojawiało się wiele trudności. Chciałam też dodać, że w Głowience budowany jest również długo oczekiwany stadion piłkarski dla miejscowego klubu. Na obydwa zadania otrzymaliśmy duże wsparcie ministerialne - powiedziała wójt Dorota Chilik.

Iwona Topolska
Dyrektor SP w Głowience Iwona Topolska

Iwona Topolska, dyrektor SP w Głowience poinformowała, że do placówki uczęszcza ponad 150 uczniów. Ponadto w przedszkolu opieką objętych jest ponad 100 maluchów. Przy szkole funkcjonuje też żłobek.

- Myślę, że dzięki tym boiskom, pięknym dopełnieniem hali sportowej, nasze dzieci i młodzież będą rozwijać swoje pasje i osiągać sukcesy. Przykładem, że z takiego małego środowiska, jak nasze można wypłynąć na szerokie wody, jest choćby nasz były uczeń Kacper Bieszczad, obecnie bramkarz Zagłębia Lubin, który został powołany do reprezentacji Polski w swojej kategorii wiekowej - podkreśliła dyrektor Iwona Topolska.

Otwarcie bosika w Głowience

Tomasz Gorczyca, wicedyrektor szkoły w Głowience, a zarazem nauczyciel wychowania fizycznego przypomniał, że szkoła posiada dużą halę sportową, ale brakowało miejsca do prowadzenia zajęć sportowych z prawdziwego zdarzenia na zewnątrz.

- Nowy obiekt uzupełnia naszą dotychczasową bazę i na pewno uatrakcyjnia zajęcia z wychowania fizycznego. Nasi uczniowie czekają z niecierpliwością, aż będą mogli korzystać z tych pięknych boisk - dodał Tomasz Gorczyca.

Całkowity koszt budowy boisk przy szkole wyniósł nieco ponad 2 mln zł. Połowę tej kwoty gmina Miejsce Piastowe pozyskała z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach rządowego programu "Sportowa Polska - edycja 2021".

Otwarcie bosika w Głowience

Wykonawcą inwestycji była firma "Bud-Mat" z Krynicy. Prace trwały od marca br. i zakończyły się w listopadzie.

Uczestniczący w otwarciu boisk sportowych w Głowience poseł Piotr Uruski podkreślił, że jako członek sejmowej Komisji Sportu cieszy się z oddania każdej tego typu inwestycji na Podkarpaciu.

- W Głowience powstał piękny obiekt, który będzie służył dzieciom i młodzieży. Mam nadzieję, że jeszcze więcej młodych ludzi będzie chciało aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Zabiegamy, żeby z Ministerstwa Sportu można było uzyskać wsparcie dla takich zadań. Tutaj wspólnymi siłami, wraz z samorządem gminy Miejsce Piastowe, udało się otrzymać dofinansowanie - zaznaczył poseł Piotr Uruski.

Uroczystość w Głowience

W oficjalnym otwarciu boisk w Głowience wzięli też udział między innymi podkarpacki wicekurator oświaty Stanisław Fundakowski, przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzy Borcz z radną Joanną Bril, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie Adam Skiba, wicestarosta krośnieński Andrzej Guzik, przewodniczący Rady Gminy Miejsce Piastowe Wiesław Habrat wraz z radnymi, sołtys Głowienki Teresa Sirko. Tradycyjną wstęgę przecinali również wiceprzewodniczący Rady Gminy Janusz Lenik, Anna Buczek-Bajgrowicz, reprezentująca Radę Rodziców oraz przewodnicząca Samorządu Szkolnego Karolina Bukowczyk.

Uczniowie z Głowienki

Nowy obiekt poświęcił proboszcz parafii w Głowience o. Krzysztof Kozioł w towarzystwie katechety, o. Tadeusza Guźca, a pierwszy strzał na bramkę strzeżoną przez Maksa Bieszczada oddał wicekurator Stanisław Fundakowski.

W części artystycznej zaprezentował się zespół ludowy "Pogórzanie" oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Benedykta Wierdaka w Głowience.

~łysy co zjadł irysy

10-12-2022 14:45 4 4

To prawda i na dodatek stoją puste .
Odpowiedz

~Było minęło

07-12-2022 16:31 4 6

Jak się już prezent dostało, to można rzucać obelgi na tych co odeszli, ja tylko zastępcę wójta tam widziałem i myślę ze to boisko to dzięki niej powstało, no ale każdy ma prawo do własnego zdania. Kto chodzi na zebrania sołeckie ten wie.
Odpowiedz

~Rozczarowany

07-12-2022 16:17 5 6

Ciekawe czy podziękowali byłej zastępcy, to boisko przy szkole to w dużej mierze jej zasługa bo panowie radni z Głowienki to raczej średnio zaangażowani, zwykły szary lud to oceni.
Odpowiedz

~sobota

07-12-2022 11:49 6 10

Za poprzedniego wójta dzieci czekały 12 lat i się nie doczekały i gdyby rządził dalej, to do dzisiaj byłoby tylko klepisko a nie boisko.
Odpowiedz

~SOMGORSI

07-12-2022 11:24 5 2

Na Widaczu też miał być prezent w postaci pięknej drogi, ale Mikołaj się spóżnił i prezent będzie na gwiazdkę w postaci fuszerki. Drogę podniesiono o około 30 cm ,i co niektórzy mają problem z wyjazdem ze swojej posesji . Czekamy na otwarcie.
Odpowiedz

~piatek

07-12-2022 10:32 3 5

to jest szybko???? 4 lata dzieci czekały, niektóre już szkołę skończyć zdążyły
Odpowiedz

~abiturient

07-12-2022 09:34 5 7

zrobiło się cieplej ,to i przecinających przybyło...
Odpowiedz

~Edek

07-12-2022 09:11 4 9

ja mam odmienne zdanie na ten temat. Jakby nie ta Pani to by może długo nie było tego boiska, myślę że to jej zaangażowanie sprawiło że doszło do budowy tak szybko.
Odpowiedz

~Zofia

07-12-2022 09:03 5 3

To długo wyczekiwany obiekt, jako mieszkanka Głowienki bardzo dziękuję !!!
Odpowiedz

~kolejny orlik

06-12-2022 22:37 3 8

Szkoda, że młodych ludzi nastawiają głównie na kopanie piłki i wręcz do tego zmuszają na zajęciach WF'u. Wszędzie tylko stadion i orlik. Jakby nie można było zrobić ciekawszych miejsc, jak np.: skatepark, czy tor rowerowy. To dużo bardziej rozwija umysł i ciało niż bieganie za piłką. Takie miejsca w okolicy można policzyć na palcach jednej ręki. A stadiony i orliki wszędzie wokół. Bezsensowne ogromne inwestycje.
Odpowiedz

~śmieszek

06-12-2022 21:50 6 5

Człowieku, ale musisz mieć smutne życie publikując w kółko te same wypociny. Kopiuj wklej pod każdym artykułem o gminie. Pokaż jedną rzecz, która jest godna "kropidłowego" lub złotych nożyczek, a przyłożyłeś do niej rękę. Potem możesz krytykować...
Odpowiedz

~mieszkaniec

06-12-2022 20:22 4 12

I znowu te złote nożyczki, już się martwiłem, że kropidłowego nie było, bo nie widać go na pierwszych zdjęciach,
a tu jednak taka niespodzianka, jednak był nawet z katechetą, yesss.
Odpowiedz

~Słaba

06-12-2022 19:51 3 9

A to ministra żadnego nie było? kijowe takie otwarcie. Lipa i Mikołaj taki plastikowy
Odpowiedz

~Po fakcie

06-12-2022 19:48 7 14

Najpiękniejszym prezentem dla Głowienki to jest pożegnanie pani zastępcy dwojga nazwisk!
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.