Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji zdecyduje o zniesieniu siedmiu nazw stanowiących części miasta Krosna.
W lutym bieżącego roku Rada Miasta Krosna podjęła uchwałę o wystąpieniu do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji o zniesienie urzędowych nazw stanowiących części Krosna: Budy Duże, Duża Strona, Klajnówka, Mała Strona, Podlas, Szewczykówka i Zakolejaki. Ma to na celu uporządkowanie nazewnictwa miejscowości na terenie miasta Krosna i doprowadzenie do zgodności stanu faktycznego ze stanem prawnym.

Aby ustalić położenie tych "miejscowości" na terenie miasta Krosna przeanalizowano dostępne mapy i rejestry oraz wystąpiono z zapytaniem do rad dzielnic bądź osiedli. Nie udało się natrafić na informacje o ich położeniu. Są to więc prawdopodobnie obszary obecnie niezamieszkałe.

Wniosek rady Miasta Krosna pozytywnie zaopiniowała wojewoda podkarpacki. Rozporządzenie czeka na podpis Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Ma wejść w życie z dniem 1 stycznia 2023 roku. Łącznie w całym kraju ma zostać między innymi zniesionych 475 nazw miejscowości.

Wysoka wygrana w Eurojackpot padła w Krośnie
Zmiana nie wiąże się z koniecznością poniesienia jakichkolwiek kosztów finansowych, zarówno przez miasto, jak i jego mieszkańców. Nie zachodzi konieczność dostosowania do wprowadzonej zmiany zapisów ewidencji gruntów i budynków, aktów stanu cywilnego, jak też innych dokumentów.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.