W sobotę (10 grudnia) w sali Orlen Południe w Jedliczu odbyło się spotkanie ze Sławomirem Peszko połączone z wręczeniem nagród burmistrza Jedlicza w dziedzinie kultury oraz dla najlepszych sportowców, trenerów, działaczy.
Spotkanie z pochodzącym z Jedlicza Sławkiem Peszko, byłym reprezentantem Polski w piłce nożnej zostało zorganizowane przez burmistrz Jedlicza Jolantę Urbanik, Gminny Ośrodek Kultury im. Bronisławy Betlej i Gminną Bibliotekę Publiczną im. Kaspra Wojnara w Jedliczu. Spotkanie było okazją do promocji książki "Peszkografia. Będzie się działo". Była też możliwość zakupu książki wraz z autografem autora.

Sławomier Peszko w Jedliczu

- Jest to opowieść o całym moim życiu od momentu, gdy miałem 7-8 lat. Później kolejne etapy, w tym wyjazd do Płocka, gdy miałem 15 lat, a potem krok po kroku kolejne etapy kariery w kraju i za granicą. Oprócz sukcesów, są też opisane chwile upadków. Książka została napisana przez Sebastiana Staszewskiego i można w niej przeczytać wiele rzeczy, o których wcześniej nie mówiłem w wywiadach. Oczywiście spotkanie autorskie musiało się odbyć w Jedliczu, gdzie się wychowałem i tutaj powracam. Na każdej wigilii jestem u rodziców, gdzie spotykamy się w gronie rodzinnym. Jest to tradycja, którą podtrzymujemy. Mam też mnóstwo przyjaciół, których opisuję w książce - powiedział Sławomir Peszko.Dodał też, że w Jedliczu na swojej drodze poznał nauczycieli, ludzi z Nafty Jedlicze, którzy mu wiele pomogli.

- Choć jako senior nigdy nie grałem w Nafcie Jedlicze, to nie wykluczam, że zagram w przyszłości choćby jeden symboliczny mecz w koszulce Nafty - dodał Sławek Peszko.

Nagrodzenie przez burmistrza gminy Jedlicze

W trakcie spotkania, które odbyło się w sali Orlen Południe w Jedliczu, Jolanta Urbanik wręczyła nagrody burmistrza w dziedzinie kultury. W gronie laureatów znaleźli się: Tomasz Kędra, Anna Krawczyk, Piotr Lubaś, Ewa Michniewska, Maria Stefanik i Ryszard Zagórski.

Nagrodzenie przez burmistrza gminy Jedlicze

Burmistrz Jolanta Urbanik wręczyła również nagrody dla najlepszych sportowców, trenerów i działaczy. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Aleks Łączak, Alan Bożek, Blanka Trybus, Jakub Półchłopek, Sławomir Skóra, Krzysztof Gajda, Gabriela Paradysz, Aleksandra Paradysz, Joanna Stareńczak, Filip Grabek, Karol Maciejowski, Jakub Biskup, Szymon Zdzieba, Maja Antonik, Roman Bielski, Ireneusz Kasza, Beata Wosiewicz, Władysław Malik, Wojciech Uram, Roman Kudroń.

Na zakończenie można było obejrzeć mecz ćwierćfinał Mistrzostw Świata FIFA 2022 Anglia - Francja.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

~antypijak

15-12-2022 13:18 1 1

A degustacji żadnej nie było? ;-D
Odpowiedz

~Managier

13-12-2022 09:41 6 1

Miałem nie oceniać bo to "nasz chop"-od Bieszczad przez Tatry aż po Bałtyk!
Ale co do książki prezentacja powinna być w Vivo i Sławek powinien się utożsamiać z całym regionem od Rzeszowa przez Jedlicze do Krakowa! Chyba znowu jakiś słaby manager się do Sławka przykleił lub agencja pisarska. A co do tytułu no cóż...,brzmi jak-lub kojarzy się z "pornografia"!Nie piszę tego wyśmiewczo tylko doradczo - tytuł powinien być "Sławek Peszko i jego Historia" a w tle okładki butelka w kształcie piłki.
Odpowiedz

~jamamoto

12-12-2022 22:46 1 2

do Jola
skoro byli zwykli mieszkańcy bo widzieli plakat imprezy to pewnie i radni też mogli przyjść, chyba że masz na myśli że to są lokalne gwiazdy i trzeba ich specjalnie zapraszać
Odpowiedz

~Marek

12-12-2022 18:00 4 0

Mam pytanie czy wiedza na temat liczby żon Sienkiewicza (wiedza dostępna w Wikipedii) stanowi m in podstawę do wyróżnień kulturalnych?
Odpowiedz

~Jola

12-12-2022 10:19 3 4

czy radni z Jedlicza byli zaproszeni na tą imprezę? Pytam bo słuchy chodzą że nie byli zaproszeni.
Odpowiedz

~SOMGORSI

12-12-2022 08:55 1 0

Chociaż nie grał w Nafcie i tak z niego dobra Oliwa.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.