Ty też możesz pomóc. W najbliższy czwartek i piątek (15 i 16 grudnia) w RCKP w Krośnie prowadzona będzie zbiórka karmy dla kotów i psów.
O szczegółach zbiórki karmy dla psów i kotów oraz powstaniu jadłodzielni dla tych czworonogów poinformowali dzisiaj (13 grudnia) organizatorzy przedsięwzięcia: Łukasz Zakrzewski, Izabela Fularz, Małgorzata Baranowska-Mika i Piotr Dymiński.

- Podobnie jak przed ubiegłorocznymi świętami, tak i w tym roku postanowiliśmy przygotować prezenty dla kotów i psów, ale nie tylko bezdomnych, czy żyjących w schroniskach, lecz także tych, których właścicieli może nie stać na karmę - powiedział Łukasz Zakrzewski.

Izabela Fularz zaapelowała do wszystkich ludzi dobrej woli, dzieci i młodzieży, by uczyć empatii, pomagania zwierzętom.

- Jest bardzo duża potrzeba zbierania karmy, jest coraz więcej osób, których ze względu na kłopoty finansowe nie stać ich na karmę dla zwierząt - dodała Izabela Fularz.

jasłodzielnia dla psów i kotó w Krośnie

Na temat bezdomności wśród kotów i psów zwrócił uwagę Piotr Dymiński.

- Poprzez dokarmianie nie chcemy wspierać bezdomności zwierząt. Jako Fundacja Pasjonauci monitorujemy czterdzieści gmin i patrzymy jak sobie radzą, bądź nie radzą z tym problemem. Są zwierzęta, które potrzebują pomocy i angażujemy się w to przedsięwzięcie - zaznaczył Piotr Dymiński.

Małgorzata Baranowska-Mika z Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza, reprezentująca również Fundację "Razem z psem" poinformowała, że instytucja kultury stara się włączać w takie akcje społeczne.

- Zbiórka karmy dla psów i kotów zostanie zorganizowana w najbliższy czwartek i piątek, 15 i 16 grudnia w godzinach 14.30-17.30 w RCKP przy ul. Kolejowej 1. Wejście od ul. Czuchry - poinformowała Małgorzata Baranowska-Mika.

Zebrane artykuły trafią następnie do jadłodzielni, która mieści się w budynku RCKP (od ul. Kolejowej) w sąsiedztwie niedawno otwartej jadłodzielni dla osób potrzebujących. Będzie tam specjalnie wydzielone miejsce na karmy.

- Osoby, których nie stać na karmę, będą mogły tutaj przyjść i zabrać coś dla swoich pupili. Liczymy, że mieszkańcy Krosna odpowiedzą na nasz apel - dodał Łukasz Zakrzewski.

Dla osób, które wykażą się największym sercem przygotowano myszki z walerianą zrobione na szydełku przez Dorotę Jastrzębską.

Jadłodzielnia dla kotów i psów, według założeń, ma funkcjonować do końca marca.

~SOMGORSI

14-12-2022 18:26 1 0

Krosno miasto jadłodzielni.
Odpowiedz

~Ciekawy

14-12-2022 12:49 1 1

Jak kogoś nie stać a ma psa?nie rozumiem.a kto będzie to sponsorował?
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.