Google podsumowało rok 2022 w wyszukiwarce w formie krótkiego filmu. Jednym z bohaterów jest pochodzący z Głowienki Mateusz Kielar.
Od 12 lat Google podsumowuje najpopularniejsze wyniki wyszukiwania i trendy w wyszukiwarce publikując pod koniec roku krótki film.

W 2022 roku częściej niż kiedykolwiek wcześniej użytkownicy na całym świecie wpisywali frazę "can I change", w tłumaczeniu na polski "czy mogę zmienić". Google dodało, że ludzie korzystający z jego wyszukiwarki "szukali sposobów na zmianę siebie i przekształcenie otaczającego ich świata, od zmiany kariery po znalezienie nowych perspektyw na życie".

Dwuminutowe wideo skomponowane zostało z wielu filmów opublikowanych w Internecie. Występuje w nim m.in. królowa Elżbieta II czy tenisiści Serena Williams i Roger Federer. Jest też jeden Polski akcent - Google wykorzystało fragment filmu pochodzącego z Głowienki Mateusza Kielara, strażaka w stopniu młodszego aspiranta, pełniącego służbę w Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku. Mateusz Kielar jest płetwonurkiem specjalistycznej grupy wodno-nurkowej i ratownikiem medycznym, ratownikiem wodnym oraz strażakiem ochotnikiem.

Mateusz Kielar
Mateusz Kielar / arch. prywatne

Jak to się stało, że strażak z Sanoka znalazł się w filmie roku Googla? W listopadzie odezwał się do niego jeden z producentów filmu, ponieważ odnalazł jego konto w serwisie społecznościowym TikTok, gdzie pod nickiem @firemankiler Mateusz tworzy filmy nawiązujące do swojej pracy. Jego krótkie filmiki pokazujące pracę strażaka PSP mają po kilkaset tysięcy wyświetleń i stają się coraz bardziej popularne w sieci. W wykorzystanym przez Google fragmencie filmu można zobaczyć szybką zmianę ubrania strażaka z koszarowego na bojowe.

- Zgodziłem się wziąć udział w tym filmie, ponieważ wiem, że co roku jego treść porusza ważne międzynarodowe kwestie. To dla mnie wielkie wyróżnienie, że mogę mieć swój wkład w video, które ogląda niemal 250 milionów ludzi na całym świecie. Ponadto jest to ogromna promocja dla mojej jednostki oraz całej Państwowej Straży Pożarnej, z którą związałem swoje życie. Służba to moja pasja, a udział w tym filmie, obok innych światowych twórców, jest dla mnie wielką nagrodą - mówi Mateusz Kielar.

Zobacz film:
~Szczery

17-12-2022 10:01 1 1

Nie obchodzi mnie to.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.