Po raz ósmy z rzędu Dwór Kombornia był gospodarzem Opłatka Maltańskiego organizowanego przez Zakon Maltański w Polsce. W tym roku wzięło w nim udział około 150 osób.
Celem corocznego spotkania jest wsparcie osób potrzebujących w okresie Świąt Bożego Narodzenia.

- Wydarzenie dedykowane jest dzieciom i młodzieży z domu dziecka, z rodzin zastępczych, z ośrodków wychowawczych, dzieciom z rodzin w trudnej sytuacji. W tym roku nie zapominamy też o Polonii z Energodaru na Ukrainie, która częściowo została ewakuowana do Krosna oraz naszych rodakach z Ukrainy: Sambora, Mościsk, Krasiłowa i Borysławia, którzy zmagają się z trudną życiową sytuacją - powiedział Ryszard Skotniczny, gospodarz Dworu Kombornia, który gościł uczestników spotkania wspólnie z żoną Marzanną.

Opłatek Maltański w Dworze Kombornia

W wieczerzy wigilijnej Opłatka Maltańskiego w Dworze Kombornia uczestniczyło około 150 osób. Jak co roku były życzenia, modlitwa i tradycyjna kolacja wigilijna. Nie zabrakło wspólnego kolędowania, choinki i uroczyście nakrytych wigilijnych stołów, które wzmacniały rodzinną atmosferę świąt. Święty Mikołaj rozdał dzieciom i młodzieży prezenty i paczki z najpotrzebniejszymi artykułami a także zabawkami.W przygotowanie i organizację tegorocznej edycji zaangażowali się wolontariusze Maltańskiej Służby Medycznej z Krosna pod kierownictwem Dariusza Sałaty.

W Opłatku Maltańskim w Dworze Kombornia wzięli udział między innymi ks. biskup Stanisław Jamrozek oraz proboszcz parafii Kombornia ks. Andrzej Wydrzyński.

Opłatek Maltański w Dworze Kombornia

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął J. Em. Ks. Arcybiskup Metropolita Przemyski Adam Szal oraz Prezydent Związku Polskich Kawalerów Maltańskich Jacek Tarnowski.

Opłatek Maltański w Dworze Kombornia

Ogólnopolska akcja charytatywna Opłatek Maltański, organizowana jest przez Zakon Maltański w Polsce nieprzerwanie już od 20 lat. Jej misją jest ofiarowanie duchowego i materialnego wsparcia potrzebującym, rodzinom wielodzietnym, osobom samotnym i niepełnosprawnym w okresie świat Bożego Narodzenia. Kierunek charytatywnych działań opłatkowych skupia się wokół pomocy potrzebującym poprzez wsparcie materialne (każda zaproszona osoba otrzymuje żywność, słodycze i kosmetyki, dzieci otrzymują także zabawki), ale przede wszystkim w sposób duchowy, poprzez zaproszenie do wspólnoty stołu wigilijnego, do dzielenia się opłatkiem, wspólnej modlitwy oraz posiłku.

~Nie mason

15-12-2022 14:27 22 25

"Prawda jest zbyt prawdziwa żeby o niej mówić"
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.