Cztery medale zawodniczek i zawodników Krośnieńskiego Klubu Szachowego "Urania" Krosno na Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego Juniorów i Juniorek w Szachach Szybkich 2022 w Rzeszowie.
Podkarpacki Związek Szachowy w Rzeszowie zorganizował w Hotelu Rzeszów Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Juniorów i Juniorek w Szachach Szybkich. Turniej rozegrany został 11 grudnia r. w Hotelu Rzeszów, w kategoriach wiekowych do 8, 10, 12, 14, 16 i 18 lat, osobno dla juniorów i juniorek, na dystansie 9 rund, po 10 minut+5 sekund dla zawodnika na rozegranie partii. Turnieje zgłoszone zostały do oceny rankingowej FIDE.
Tegoroczna edycja mistrzostw zgromadziła ponad 216 zawodników i zawodniczek. Wśród nich znaleźli się reprezentanci Krośnieńskiego Klubu Szachowego "Urania", którzy zdobyli jeden złoty, jeden srebrny oraz dwa brązowe medale.

Stanisław Panasiuk zdobył brązowy medal
Stanisław Panasiuk zdobył brązowy medal

Mistrzem Województwa Podkarpackiego do lat 8 został Maksymilian Wojtuń, wicemistrzem Szymon Oberc, brązowe medale dołożyli Patrycja Oberc w grupie do lat 10 oraz 7-letni Stanisław Panasiuk, który wyjątkowo zagrał w grupie starszej do lat 12.

O medal otarł się Kamil Bolek w grupie do lat 14. Wymienieni zawodnicy i zawodniczki otrzymali nominację do kadry młodzika i juniora Województwa Podkarpackiego na 2023 rok.

Klub z Krosna na mistrzostwach reprezentowali również: Michał Guzik, Cyprian Bolek, Fabian Stanok, Kacper Prajsnar, Aleks Panasiuk i Kacper Krzepkowski.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.