W przedświątecznej atmosferze Zespół Szkół w Świerzowej Polskiej zorganizował bożonarodzeniowy koncert połączony z akcją charytatywną "Dla Radka" - ucznia z klasy 7.
Koncert bożonarodzeniowy, który odbył się w środę 15 grudnia w sali sportowej w Świerzowej Polskiej, przygotowały dzieci i młodzież wraz z opiekunami z Samorządowego Przedszkola oraz Szkoły Podstawowej.

Koncert bożonarodzeniowy w Świerzowej Polskiej

Wydarzeniu towarzyszył kiermasz ozdób i stroików świątecznych oraz kwesta.

- Łamiąc się symbolicznie wigilijnym opłatkiem pamiętajmy, że człowiekowi do szczęścia potrzebny jest drugi człowiek. I my o tym pamiętamy, dostrzegając potrzeby drugiego człowieka. W związku z tym została zorganizowana przez nas we współpracy z rodzicami akcja charytatywna "Dla Radka" - naszego ucznia - powiedziała Małgorzata Frączek, dyrektor Zespołu Szkół w Świerzowej Polskiej.

Koncert bożonarodzeniowy w Świerzowej Polskiej

- Akcje charytatywne przeprowadzane w naszej placówce odgrywają dużą rolę - uczą dzieci i młodzież wrażliwości na potrzeby innych, życzliwości, tolerancji, rozwijają empatię, kształtują pozytywną postawę wobec cierpiących i potrzebujących, wzmacniają odpowiedzialność za siebie i drugiego człowieka. Pragniemy, aby nasze dzieci dostrzegały ludzi, którzy potrzebują pomocy. I robią to dzięki Państwa wrażliwości i otwartości na potrzeby innych - dodała dyrektor, zwracając się do rodziców uczniów.

Koncert bożonarodzeniowy w Świerzowej Polskiej

Niesprzedane podczas kiermaszu ozdoby i stroiki będzie można nabyć w najbliższą niedzielę 18 grudnia w Zręcinie w godz. od 07:30 do 13:00 w trakcie kiermaszu przy kościele parafialnym.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.