Na dukielskim rynku w prawdziwej zimowej scenerii odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy.
W niedzielę, 11 grudnia Ośrodek Kultury w Dukli z Gminnym Przedszkolem tradycyjnie zaprosili mieszkańców na dukielski rynek. Tym razem spotkanie odbyło się w śnieżnej, prawdziwie zimowej scenerii.

W programie tegorocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego można było zobaczyć i usłyszeć m.in. występy wokalne czterech grup przedszkolnych oraz program dla najmłodszych pt. "Reniferki". Podczas jarmarku odbyło się rozdanie nagród Gminnego Konkursu na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową oraz Stroik Świąteczny. W tym roku komisja konkursowa nagrodziła 44 prace, z których wybrane trafią na konkurs międzynarodowy.

jarmark w Dukli

Wszyscy, którzy przybyli na rynek mieli możliwość skosztowania oraz zakupienia ciast i innych potraw związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Mogli również zakupić ozdoby świąteczne przygotowane przez rękodzielników. Tegoroczne stoiska przygotowały lokalne Koła Gospodyń Wiejskich: z Teodorówki, ze Zboisk, z Nadola oraz rękodzielnicy Maria Wielgosz z Mszany i Beata Witkowska z Dukli.

Gospodynie ze Zboisk przygotowały barszcz czerwony i góralską kwaśnicę dla pokrzepienia zmarzniętych, odwiedzających kiermasz, natomiast Koła Gospodyń z Barwinka i Tylawy nie mogły być osobiście, ale wspomogły słodkimi wypiekami akcję "podziel się miłością" przeprowadzoną na rzecz osób najbardziej potrzebujących z gminy Dukla.

jarmark w Dukli

- W tym roku kwota jaką udało się zebrać to 331 zł. Dziękujemy darczyńcom i wszystkim zaangażowanym w akcję. Dziękujemy również Gospodarce Komunalnej i Mieszkaniowej oraz Burmistrzowi Dukli za pomoc w przygotowaniu rynku - poinformował Ośrodek Kultury w Dukli.

~Zapłocie

19-12-2022 20:02 18 22

330 zł i jedno KGW. Gmina Dukla kwitnie!
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.