36 studentów i pracowników naukowych KPU w Krośnie otrzymało w tym roku akademickim stypendia w ramach Funduszu stypendialnego im. Stanisława Pigonia.
NOWOŚĆ Posłuchaj:
W Sali Senackiej KPU odbyło się dzisiaj (19 grudnia) uroczyste wręczenie dyplomów laureatom stypendium im. Stanisława Pigonia, patrona Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie.
Fundusz stypendialny został ustanowiony w 2016 r. Po raz pierwszy stypendia przyznano w roku akademickim 2017/2018. W bieżącym roku akademickim otrzymało je łącznie 36 osób na ogólną kwotę 83 tys. zł.

- Stypendium pomoże naszym pracownikom naukowym w realizacji prac badawczych w różnym zakresie w nadchodzącym roku, w ich rozwoju naukowym. To również docenienie osób, które w tym roku w sposób znaczący wykazały się w działalności naukowej, społecznej, artystycznej, czy sportowej. Poprzez swoją pracę przyczyniacie się Państwo również do rozwoju naszej uczelni - powiedział rektor KPU w Krośnie dr hab. Zbigniew Barabasz, prof. KPU.

Rozdanie stypendiów KPU w Krośnie

W tym roku komisja przyznała 8 stypendiów dla pracowników naukowych KPU oraz 28 stypendiów dla studentów.

- Wśród pracowników naukowych przyznano osiem stypendiów I stopnia po 6 tys. zł. Z kolei stypendium I stopnia po 2 tys. zł otrzymało 7 studentów, a II stopnia po 1 tys. zł 21 studentów. Stypendia zostaną wypłacone jednorazowo - powiedziała dr Agnieszka Woźniak, prorektor ds. rozwoju KPU w Krośnie.

Rozdanie stypendiów KPU w Krośnie

Wśród pozytywnie ocenionych wniosków znalazły się projekty prac badawczych, projekty przyszłych publikacji wyników badań oraz plany przeprowadzenia badań o charakterze inżynierskim.
W przypadku studentów dominowały wnioski prezentujące osiągnięcia naukowe w postaci referatów, publikacji, wystąpień naukowych, a także projektów w ramach działalności kół naukowych.

We wręczeniu dyplomów wzięli udział również prorektor ds. studiów dr Krzysztof Frączek i kanclerz uczelni Franciszek Tereszkiewicz.

- Nasz patron, profesor Stanisław Pigoń był wybitnym uczonym i wielkim autorytetem moralnym. Należał do ludzi, którzy wyszli z tej ziemi. Jego rodzice mieszkali w pobliskiej Komborni i prowadzili gospodarstwo rolne. Zawsze występował w obronie wielkich wartości - stwierdził kanclerz Franciszek Tereszkiewicz.

Rozdanie stypendiów KPU w Krośnie

- Bardzo cieszę się, że w waszym przypadku studia nie polegają tylko na tym, aby zaliczać egzaminy, ale przede wszystkim na rozwoju osobistym. Pokazujecie, że można łączyć studiowanie z takim właśnie rozwojem - zwrócił się do studentów dr Krzysztof Frączek.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

~brawo

19-12-2022 18:21 4 3

Bardzo wysokie stypendia. Brawo KPU Krosno. Na dużych uczelniach typu UWr, UJ stypendia wynoszą góra 600 zł.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.