Prawie 100 osób, w tym głównie osoby starsze i samotne z Krościenka Wyżnego i Pustyn oraz zaproszeni goście wzięli udział w spotkaniu wigilijnym zorganizowanym przez Gminę Krościenko Wyżne i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krościenku Wyżnym.
NOWOŚĆ Posłuchaj:
W tym roku spotkanie wigilijne dla starszych i samotnych zorganizowane zostało, po dwuletniej przerwie już po raz 14. Odbyło się ono 21 grudnia w Domu Ludowym w Krościenku Wyżnym.

W czas wigilijny uczestników spotkania wprowadzili uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Krościenku Wyżnym: młodzież z koła teatralnego pod kierunkiem Moniki Sieniawskiej, która przedstawiła jasełka oraz zespół muzyczny Song pod kierunkiem Macieja Filara, który wystąpił z koncertem kolęd.

Wigilia dla osób starszych i samotnych w Krościenku Wyżnym

Betlejemskie Światło Pokoju wójtowi gminy Krościenko Wyżne Mateuszowi Liputowi wręczyli harcerze z 8. Drużyny Starszoharcerskiej "Ventus" im. Szarych Szeregów z Krościenka Wyżnego.

Wigilia dla osób starszych i samotnych w Krościenku Wyżnym

Życzenia uczestnikom spotkania przekazali poseł Piotr Babinetz, wicestarosta krośnieński Andrzej Guzik, wójt Mateusz Liput, przewodniczący Rady Gminy Krzysztof Podkul oraz Lucyna Liput, dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krościenku Wyżnym, który był głównym organizatorem dzisiejszego spotkania wigilijnego.

- Życzę wszystkim, aby nowo narodzony Chrystus obudził w nas to, co jeszcze uśpione, ożywił to, co już martwe. Niech światło Jego słowa prowadzi nas przez życie do wieczności - powiedziała dyrektor Lucyna Liput.

Wigilia dla osób starszych i samotnych w Krościenku Wyżnym

Wspólna uroczystość wigilijna rozpoczęła się od modlitwy, którą poprowadził proboszcz parafii Krościenko Wyżne, ks. Wiesław Kałamarz. Nie zabrakło też tradycyjnego łamania się opłatkiem oraz spożywania potraw wigilijnych, które przygotowała firma AM Catering.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.