Podkarpaccy policjanci rozpoczną 24 grudnia działania "Boże Narodzenie". Czuwać będą nad bezpieczeństwem podróżujących drogami naszego województwa. Na co będą zwracać szczególną uwagę?
Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, spędzany najczęściej w gronie najbliższej rodziny. Często, aby zasiąść przy wigilijnym stole, musimy pokonać wiele kilometrów. Na drogach naszego województwa możemy spodziewać się wzmożonego ruchu, dlatego policjanci, jak co roku, czuwają nad bezpieczeństwem podróżujących. Działania "Boże Narodzenie" potrwają do 26 grudnia.

- Cel policyjnych działań od lat jest niezmienny - ułatwianie ruchu pojazdów na głównych drogach Podkarpacia. W przypadku utrudnień kierowanie samochodów na objazdy, a w razie potrzeby ręczne kierowanie ruchem - informuje Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

Szczególną uwagę funkcjonariusze będą zwracać na wykroczenia, które są główną przyczyną wypadków drogowych:
- przekraczanie dopuszczalnej prędkości,
- nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu,
- niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa,
- nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych.


W czasie działań na drogach Podkarpacia pracować będą również policyjne radiowozy wyposażone w wideorejestratory, sprawdzany będzie także stan trzeźwości kierowców.

Policja apeluje o rozwagę i ostrożność za kierownicą.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu z dnia 31 lipca 2007 r., obowiązywał będzie zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, w dniach:
- 25 grudnia 2022 r. w godz. 8:00-22:00,
- 26 grudnia 2022 r. w godz. 8:00-22:00,
- 1 stycznia 2023 r. w godz. 8:00-22:00.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.