Czworo tegorocznych maturzystów krośnieńskiego "Kopernika" otrzymało stypendia. Ich wręczenie odbyło się 23 grudnia.
Posłuchaj:
Po raz drugi Stowarzyszenie Absolwentów I LO im. Mikołaja Kopernika w Krośnie ufundowało stypendia dla absolwentów "Kopernika". Stowarzyszenie działa ponad dwa lata, a jego głównym celem jest integracja "Rodziny kopernikańskiej".

Jednym z elementów działalności jest pomoc najmłodszym absolwentom, którzy po maturze rozpoczynają studia w ośrodkach akademickich.

- Podobnie jak w roku ubiegłym, tak i teraz udało się ufundować stypendia dla czwórki tegorocznych maturzystów. Choć liczba nie jest może zbyt wielka, ale cieszymy się, że udało nam się po raz drugi realnie wspomóc młode osoby, które w październiku rozpoczęły studia na pierwszym roku - powiedział Artur Lipiński, prezes Stowarzyszenie Absolwentów I LO im. Mikołaja Kopernika.

Kryteria, jakimi kierowała się komisja były różnorodne.

- W pierwszej kolejności brano pod uwagę wyniki w nauce, zarówno w ciągu czterech lat, jak i wynik na maturze. Kolejnym kryterium była działalność społeczna oraz sytuacja materialna - dodał prezes Artur Lipiński.

Stypendyści Kopernika

W gronie tegorocznych stypendystów znaleźli się: Martyna Wojnar, Patrycja Tomkowicz, Olgierd Smyka oraz Klaudia Długosz. Będą oni otrzymywać po 700 złotych miesięcznie przez okres dziesięciu miesięcy.

Środki na stypendia udało się pozyskać głównie dzięki wsparciu Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości z Łodzi.

Wręczenie certyfikatów potwierdzających przyznanie stypendiów odbyło się 23 grudnia w I LO w Krośnie. Trójka stypendystów, która osobiście odebrała certyfikaty, studiuje na krakowskich uczelniach. Wszyscy podkreślili zgodnie, że pieniądze chcą przeznaczyć przede wszystkim na pomoce naukowe, na działania, dzięki którym będą mogli poszerzać swoją wiedzę.

Stypendia wręczyli prezes Stowarzyszenia Artur Lipiński i wiceprezes Stanisław Wojtowicz. W spotkaniu wzięli również udział członkowie Stowarzyszenia: Edyta Karwat i Piotr Łopatkiewicz oraz dyrektor I LO w Krośnie Ryszard Józefczyk.

- Bardzo cieszy mnie ta inicjatywa pomocy naszym fantastycznym absolwentom. Pomagamy im na początku tej trudnej drogi, gdy rozpoczynają studia. W tym roku mamy drugą edycję z długą perspektywą trwania - zaznaczył dyrektor Ryszard Józefczyk.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.