W hali GOSiR Jedlicze odbyło się Podsumowanie Gminnego Współzawodnictwa Sportowego Szkół Podstawowych za rok szkolny 2021/2022. Było to pierwsze spotkanie w takim gronie po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19.
Przez ostatnie dwa lata klasyfikacja również była prowadzona, ale o wynikach rywalizacji szkoły były informowane indywidualnie, natomiast wręczenie nagród i pamiątkowych dyplomów odbywało się osobno w każdej z klasyfikowanych szkół.

Do punktacji zaliczane były zawody zatwierdzone i umieszczone w kalendarzu Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego i Kuratora Podkarpackiego. Zawody gminne, w których udział brali uczniowie szkół podstawowych punktowane były od 10 do 1 punktu. W Igrzyskach Dzieci i Igrzyskach Młodzieży Szkolnej udział wzięło łącznie 8 szkół podstawowych. Placówki, które brały udział we współzawodnictwie sportowym otrzymały pamiątkowe puchary, dyplomy oraz sprzęt sportowy.

Wręczenie nagród dla uczniów

Gmina Jedlicze jest jedną z nielicznych, jak nie jedyną, w województwie podkarpackim, która już od kilku lat prowadzi gminne współzawodnictwo sportowe. Wręczenia nagród dokonali: Zastępca Burmistrza Gminy Jedlicze Marcin Filip, Dyrektor GOSiR Jedlicze - Wojciech Florczak oraz Prezes MUKS Podkarpacie Jedlicze, Radny Powiatu Krośnieńskiego - Piotr Bril. Na koniec należy zaznaczyć, że Szkoła Podstawowa w Jedliczu w roku szkolnym 2021/2022 w kategorii Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej uplasowała się na 5 miejscu w gronie 454 sklasyfikowanych szkół województwa podkarpackiego. Natomiast w klasyfikacji gmin, zajęła 9 miejsce na 136 sklasyfikowanych gmin.

Wyniki:
Igrzyska dzieci + Igrzyska Młodzieży Szkolnej:
1. Szkoła Podstawowa Jedlicze - 246 pkt.
2. Szkoła Podstawowa Potok - 166 pkt.
3. Szkoła Podstawowa Żarnowiec - 46 pkt.
4. Szkoła Podstawowa Dobieszyn - 45 pkt.
5. Szkoła Podstawowa Jaszczew - 42 pkt.
5. Szkoła Podstawowa Długie - 22 pkt.
7. Szkoła Podstawowa Piotrówka - 12 pkt.
8. Szkoła Podstawowa Moderówka - 6 pkt.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.