Tegoroczne święta Bożego Narodzenia na drogach Krosna i powiatu krośnieńskiego były wyjątkowo spokojne i bezpieczne.
Posłuchaj artykułu:
Od 24 do 26 grudnia na Podkarpackich drogach trwały działania "Boże Narodzenie". Funkcjonariusze starali się zapewnić bezpieczeństwo wszystkim podróżującym drogami województwa. Na drogach regionu było więcej policyjnych patroli ruchu drogowego.

Funkcjonariusze reagowali na łamanie prawa przez kierujących, zwłaszcza tych, którzy jeździli niebezpiecznie - zbyt szybko, nieprawidłowo wyprzedzając, czy wymuszając pierwszeństwo. Dokładnej kontroli policjanci poddawali także stan techniczny pojazdu oraz trzeźwość kierowców.

Przez trzy dni na Podkarpackich drogach doszło do 6 wypadków, w których rannych zostało 9 osób. Na szczęście nikt nie zginął. W tym czasie krośnieńscy policjanci odnotowali 4 kolizje drogowe. Do najgroźniejszego zdarzenia doszło w poniedziałek na skrzyżowaniu ul. Bieszczadzkiej, Polnej i Reymonta w Krośnie (czytaj więcej: Zderzenie opla i toyoty na skrzyżowaniu w Krośnie).

Policjanci zatrzymali też 21 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pomimo tego, że wcześniej pili alkohol. - W piątek (23 grudnia) po godz. 19, na ul. Korczyńskiej w Krośnie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego iveco. 43-letni mieszkaniec powiatu jasielskiego miał około 2,6 promila alkoholu w swoim organizmie. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mężczyzny, a jego samochód został odholowany. Tej samej nocy około godz. 23, na ul. Chrobrego w Krośnie, policjanci poddali kontroli 19-letniego kierującego peugeotem. Zachowanie młodego mężczyzny wskazywało, że może znajdować się pod działaniem narkotyków, dlatego też pobrano mu krew do laboratoryjnej analizy na zawartość zabronionych substancji w jego organizmie - informuje podkom. Paweł Buczyński z KMP w Krośnie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.