Jakie nowości od 1 stycznia 2023 roku będą dostępne w krośnieńskim MKS-ie?
Od 1 grudnia br. bilet jednorazowy, zakupiony u kierowcy czy w punkcie sprzedaży biletów kosztuje 4 zł.

- Jednak chcemy wyjść naprzeciw tym, którzy regularnie korzystają z naszych usług i to dla nich przygotowaliśmy karnety dziesięcioprzejazdowe i bilet elektroniczny - mówi Roman Gierlach, prezes krośnieńskiego MKS-u.

W związku z szalejącą inflacją i wysokimi kosztami paliwa, MKS zmuszony był w tym roku kilkukrotnie podnieść ceny swoich usług. Jednak dla osób, które regularnie korzystają z publicznego transportu, ceny pozostały na niemal niezmienionym poziomie. Podczas gdy bilet pełnopłatny kosztuje obecnie 4 zł, osoby, które zdecydują się na zakup karnetu dziesięcioprzejazdowego albo przekonają się do tzw. “elektronicznej portmonetki" zapłacą za ten bilet, odpowiednio, 3,60 i 3,50. Są to zatem ceny zbliżone do tych sprzed grudniowej podwyżki. Bilety ulgowe są jak do tej pory, tańsze o połowę.

- Karnet dziesięcioprzejazdowy można kupić u kierowcy lub w kasie MPGK. Zachęcamy również do doładowania tzw. “elektronicznej portmonetki", czyli krośnieńskiego biletu elektronicznego - mówi Grzegorz Sas z MKS.

Jeśli ktoś nie posiada jeszcze karty, którą może “zasilić", i z której będzie opłacał przejazdy MKS-em, może ją bezpłatnie wyrobić w biurze obsługi MPGK i MKS. Jako bilet elektroniczny może również posłużyć Krośnieńska Karta Mieszkańca, którą można uzyskać w Urzędzie Miasta Krosna.

Zmieniła się kwota minimalnego doładowania biletu elektronicznego. Nie jest to jak do tej pory 10 zł, a 35. Jednak po takim doładowaniu pasażerowie, korzystający z elektronicznej portmonetki nie muszą dokonywać żadnych dodatkowych czynności, aby skorzystać z niższych cen w opłatach za przejazd. Wystarczy, że przyłożą kartę do czytnika w autobusie.

- Przypominamy, że dobrą praktyką jest przykładanie karty zarówno przy wsiadaniu do autobusu, jak i przy wysiadaniu. Jest to szczególnie ważne podczas jazdy po mieście, ale autobusami linii podmiejskich, bo tylko wtedy możliwe jest opłacenie biletu w niższej cenie - dodaje Grzegorz Sas.

Dla kogo bilet 15-minutowy?


Pełnopłatny bilet 15-minutowy kosztuje 3 zł i można go zakupić u kierowcy. Jest on tańszy o złotówkę od “zwykłego" biletu i pozwala na krótki przejazd publicznym transportem.
Zdaniem władz MKS Krosno, Jest to opcja wygodna dla osób, które chcą jedynie “podjechać" kilka przystanków. Wygodne rozwiązanie np. dla rodziców z dziećmi czy osób z zakupami, którzy od czasu do czasu korzystają z autobusu, przeważnie na krótkich odcinkach.

Bilet elektroniczny i punkty sprzedaży biletów


Bilet elektroniczny należy wyrobić w Biurze Obsługi Klienta MPGK Krosno przy ul. Fredry. Funkcję tego biletu może również pełnić Krośnieńska Karta Mieszkańca, która umożliwia dodatkowo skorzystanie z wielu zniżek na terenie miasta. Po wyrobieniu takiej karty można ją samodzielnie doładowywać np. przez internet i nie są już wymagane wizyty w urzędzie czy BOK.

Wszystkie rodzaje biletów można zakupić u kierowcy. Bilety jednorazowe miejskie są dostępne również w jednym z punktów sprzedaży biletów:
- Krakowska (punkt handlowy obok przystanku: Krakowska Cmentarz),
- Boh. Westerplatte (kiosk przy szkole),
- Popiełuszki (punkt handlowy obok przystanku: Polanka Osiedle),
- Kasa MPGK Sp. z o.o. Krosno ul. Fredry 12.

W biletomatach zlokalizowane na przystankach: Dworzec, Grodzka Kino i Szpital Wojewódzki można się zaopatrzyć w bilety jednorazowe, jak również zasilić "elektroniczną portmonetkę".

~AS

30-12-2022 12:12 11 13

W dużych miastach to kierowcy wcale nie sprzedają biletów. Mają jechać a nie bawić się w kasjera .I kontrolera to nie interesuje gdzie kto bilet kupi. Ma go mieć.
Odpowiedz

~Krośnianin

30-12-2022 11:22 10 11

Bilet powinien być nie na 15 minut, tylko na ileś tam przystanków.
Odpowiedz

~gacek

28-12-2022 22:06 16 15

Najpierw należy zlikwidować mks bo to rak.
Odpowiedz

~ToM

28-12-2022 13:46 14 18

Najpierw to trzeba zlikwidować sprzedaż biletów przez kierowcę. Pasażer kupi 15 minutowy bilet nie po to żeby stać na przystanku w autobusie i patrzyć jak inny pasażer wchodzi i 2 minuty szuka portfela ,potem wyciąga np 100 zl bo drobnych nie ma ,kierowca przystępuje do procedury wydawania reszty a czas płynie, potem korek i w 15 min ciężko z dworca na Podwale dojechać .Taką trasę wolę piechotą przejść ,nawet szybciej przejdę.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.