Posłuchaj:

Stowarzyszenie Miłośników Wsi Rogi, Fundacja Monmonde oraz Towarzystwo na Rzecz Rozwoju Muzeum Kultury Łemkowskiej w Zyndranowej przyznały stypendia dla uzdolnionej młodzieży, która rozpoczęła studia w ośrodkach akademickich.
Stowarzyszenie Miłośników Wsi Rogi od 2006 roku poprzez Fundusz Stypendialny im. profesorów Jana Stanisława Wdowiarzów przyznaje stypendia młodzieży z terenu Gminy Miejsce Piastowe. Przez te lata wsparcie otrzymało blisko 130 młodych osób. W tym roku Stowarzyszenie do współpracy zaprosiło Towarzystwo na Rzecz Rozwoju Muzeum Kultury Łemkowskiej w Zyndranowej (Łemkowski Fundusz Stypendialny im. Iwana Rusenki) oraz Fundację Monmonde z siedzibą w Dębowcu (Fundusz Stypendialny im. Władysława Kandefera).

Dzięki znacznemu wsparciu Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości z Łodzi udało się przyznać łącznie sześć stypendiów.

- Młodzież, która otrzymała wsparcie, musiała spełnić odpowiednie kryteria. Główne z nich to zamieszkiwanie na terenach wiejskich, wyniki z egzaminu maturalnego, określony dochód w rodzinie. Jest to stypendium, które ma pomóc zrobić pierwszy krok po "wyjściu w świat", rozpoczęciu studiów. Później może być kontynuowane w porozumieniu bezpośrednio z Fundacją Edukacyjnej Przedsiębiorczości - mówi Marek Klara, wiceprezes Stowarzyszenia Miłośników Wsi Rogi.

Marek Klara

W gronie tegorocznych stypendystów znaleźli się: Oliwia Turek, Rafał Kiołtyka, Krystian Pytlakowski, Klaudia Wielgosz, Melania Pełechacz, Wiktoria Jakieła. Będą oni otrzymywać po 700 złotych miesięcznie przez okres dziesięciu miesięcy.

Wręczenie certyfikatów potwierdzających przyznanie stypendiów odbyło się 28 grudnia w Biurze Wystaw Artystycznych w Krośnie.

Certyfikaty wręczyli prezes Stowarzyszenia Miłośników Wsi Rogi Tadeusz Rygalik wraz z wiceprezesem Markiem Klarą, prezes Towarzystwa na Rzecz Rozwoju Muzeum Kultury Łemkowskiej w Zyndranowej Bohdan Gocz oraz Ewelina Jurasz, prezes Fundacji Monmonde.

Czwórka stypendystów, która osobiście odebrała certyfikaty, studiuje na uczelniach w Krakowie, Warszawie i Rzeszowie. Wszyscy podkreślają, że pieniądze ze stypendium przeznaczą w części na bieżące utrzymanie, rozwijanie swoich zainteresowań, zakup pomocy naukowych.

~Mieszkaniec2

31-12-2022 21:02 5 15

Pokładam olbrzymie nadzieje w osobie Pana Marka Klary - oby znowu został Wójtem, myślę, że bez problemu zwyciężył.
Odpowiedz

~Szczery

30-12-2022 19:25 7 17

Brawa dla Pana Tadeusza Rygalika i dla Pana Marka Klary za dobroczynną i słuszną inicjatywę. Członkowie Stowarzyszenia Miłośników Wsi Rogi - super grupa, z którą, jak myślę, można sięgać gwiazd...
Odpowiedz

~Mieszkaniec

29-12-2022 13:43 25 2

Kampania się rozpoczyna?
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.