Inwestycja Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie "Modernizacja Roku & Budowa XXI w." w kategorii "Ochrona Środowiska".
Konkurs "Modernizacja Roku & Budowa XXI w." jest największym i najbardziej prestiżowym konkursem budowlanym w Polsce. Wytycza nowe trendy w budownictwie oraz promuje najlepsze modernizacje i budowy. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 500 realizacji, z czego tylko 75 zostało wybranych do finału. Wśród nich była inwestycja Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego polegająca na modernizacji i rozbudowie Regionalnego Centrum Odzysku Odpadów w Krośnie.


W końcowej ocenie jury krośnieńska inwestycja otrzymała wyróżnienie - Modernizacja Roku w kategorii "Ochrony Środowiska".

- Jury doceniło nowoczesność, kompleksowość i automatyzację technologii, oraz maksymalną hermetyzację obiektów, która, w powiązaniu z oczyszczaniem powietrza w systemie wentylacji, praktycznie wyeliminowała uciążliwe wyziewy oraz zapewniła właściwe warunki pracownikom obsługi. Na wyróżnienie zasługuje także nowy PSZOK, który dopełnia linię przetwarzania odpadów. Jego nowoczesne rozwiązanie pozwala mieszkańcom na samodzielne, wygodne i sprawne pozbywanie się wstępnie posegregowanych odpadów z gospodarstw domowych - czytamy w uzasadnieniu zamieszczonym w katalogu pokonkursowym 26.edycji konkursu.

Organizatorem 26.edycji konkursu było Stowarzyszenie Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w Warszawie.

Modernizacja i rozbudowa Regionalnego Centrum Odzysku Odpadów w Krośnie została zrealizowana w ramach projektu odpadowo-energetycznego, w którym uczestniczy 28 podkarpackim samorządów i obejmuje ponad 350 tys. mieszkańców.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.