Od 1 stycznia więcej zapłacimy za wstęp na kryte baseny w Krośnie. Podwyżka spowodowana jest znacznym wzrostem kosztów związanych z bieżącym funkcjonowaniem obiektów.
Podwyżki cen biletów nie ominęły krytych pływalni w Krośnie. Nowy cennik będzie obowiązywał od 1 stycznia 2023 roku.

- Zmiana cen wynika m.in. ze wzrostu opłat za energię. Jednocześnie chcemy zapewnić, że zmiana cennika zakłada jedynie minimum niezbędne do niezagrożonego funkcjonowania pływalni tak, by przy jak najmniejszym obciążaniu klienta utrzymać jakość świadczonych usług - czytamy w opublikowanym 29 grudnia komunikacie.

Ile będzie kosztował bilet na basen w Krośnie?


Za godzinę pobytu na basenie przy ulicy Wojska Polskiego zapłacimy od 1 stycznia w dni robocze od 13 do 15 złotych. W sobotę i niedzielę od 15 do 17 złotych. Za każde kolejne 6 minut dopłacimy odpowiednio od 1,30 zł do 1,5 zł i 1,5 zł do 1,7 zł. Bilet torowy na duży basen to 60 złotych i 50 złotych za mały basen. Za minutę korzystania z sauny zapłacimy od 0,75 zł do 0,85 zł. Pobyt indywidualny w saunie to 75 zł za 30 minut. Za godzinną gimnastykę w wodzie zapłacimy 22 złote.

Dzieciom od lat 3, uczniom szkół podstawowych, ponadpodstawowych, studentom do 21 roku życia, seniorom powyżej 65 roku życia, rencistom za okazaniem ważnej legitymacji i osobom niepełnosprawnym przysługują bilety ulgowe. Będą one tańsze o 2 lub 3 złote.

Wstęp wolny przysługuje na basen dzieciom do lat 3 (przy wykupieniu biletu przez opiekuna), opiekunom osób niepełnosprawnych (niekorzystających w tym czasie z basenu), osobom niepełnosprawnym na wózkach inwalidzkich, weteranom, opiekunom grup zorganizowanych dziecięcych i młodzieżowych powyżej 10 osób.

Ulgi dla posiadaczy karty mieszkańca będą wynosić odpowiednio: basen -15%, sauna -15%, gimnastyka w wodzie -15%. Szczegółowy cennik pod adresem: www.baseny-krosno.pl/cennik-2

W pływalni przy ulicy Wojska Polskiego znajdują się dwie niecki basenowe. Większa o wymiarach 25 x 12,5 m i głębokości 1,8 m z wypłyceniem do 1,3 m. Mniejsza niecka służąca do nauki pływania ma wymiary 12,5 x 5,5 m i głębokość od 0,65 m do 1,10 m. Wyposażona jest w dodatkowe atrakcje wodne takie jak przeciw fale, gejzery oraz dysze masażu karku. Można korzystać również z 4-osobowej wanny z hydromasażem, zjeżdżalni oraz dwóch saun. Na terenie pływalni znajduje się także kawiarnia oraz miejsce dla widowni na antresoli z miejscami stojącymi.

Basen przy ulicy Sportowej po 1 stycznia będzie nadal zamknięty.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.