Usłyszał wyrok 4 lat i 6 miesięcy więzienia. Przed Sądem Okręgowym w Krośnie zapadł wyrok skazujący przeciwko Wojciechowi Cz.
W czwartek 22 grudnia przed Sądem Okręgowym w Krośnie zapadł wyrok w sprawie przeciwko Wojciechowi Cz.

Prokuratura oskarżyła go o przestępstwo z art. 286 § 1 k.k. czyli oszustwo, 270 § 1 k.k. podrabianie dokumentów i art. 300 § 1, 2 i 3 k.k. udaremnienie lub uszczuplenie zaspokojenia wierzycieli. Oto, że od marca 2014 r. do kwietnia 2021 r. w Krośnie, Rzeszowie, i innych miejscowościach województwa podkarpackiego, działając w krótkich odstępach czasu, z góry powziętym zamiarem w celu osiągnięcia korzyści majątkowej doprowadził wielu pokrzywdzonych do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w ten sposób, że podając się za agenta ubezpieczeniowego sporządzał fikcyjne polisy ubezpieczeniowe, pobierając stosowne środki pieniężne, gdy w rzeczywistości nie miał uprawnień do ich sporządzenia i działania w imieniu ubezpieczyciela. Swoim przestępczym procederem oskarżony doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia mieniem 23 osoby, z czego troje pokrzywdzonych doznało szkody znacznej wartości.

- Sąd uznał winę oskarżonego co do wszystkich zarzutów aktu oskarżenia i wymierzył mu karę łączną 4 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Zobowiązał oskarżonego do naprawienia szkody wyrządzonej przestępstwem oraz zasądził od niego koszty procesu i opłatę sądową - poinformowała prokurator Beata Piotrowicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krośnie.

Proboszcz parafii z gminy Rymanów padł ofiarą oszustów
Wojciech Cz. jest tymczasowo aresztowany. Prokurator uznał wyrok za słuszny. Wyrok nie jest prawomocny.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.