Posłuchaj:

Jest decyzja Prokuratury Rejonowej w Krośnie po zdarzeniu, do którego doszło 20 grudnia w lesie w Zawadce Rymanowskiej, gm. Dukla.
30 grudnia br. Prokuratura Rejonowa w Krośnie wszczęła śledztwo w sprawie postrzelenia 30-letniego mężczyzny podczas polowania w lesie w Zawadce Rymanowskiej. Do zdarzenia doszło 20 grudnia po południu. Tego dnia dwaj myśliwi z gminy Dukla, w wieku 35 i 30 lat wybrali się na polowanie.


Z dotychczasowych ustaleń wynika, że mężczyźni rozdzielili się, ale utrzymywali ze sobą kontakt telefoniczny. Po chwili 35-latek miał poinformować kolegę, że zauważył watahę dzików, która weszła do ogrodzonego, gęsto porośniętego młodnika. Obydwaj mieli tam wejść z różnych stron.

- W pewnym momencie 35-letni myśliwy miał usłyszeć szum i będąc przekonanym, że w tamtym miejscu znajdują się dziki, oddał strzał. Za moment usłyszał krzyk swojego 30-letniego kolegi. Gdy podbiegł, okazało się, że 30-latek został postrzelony w udo. Rana dość mocno krwawiła - poinformowała Prokurator Rejonowy w Krośnie Iwona Czerwonka-Rogoś.

Myśliwy założył na nogę kolegi prowizoryczną opaskę uciskową i zadzwonił po pomoc.

W akcji ratowniczej uczestniczyli ratownicy medyczni, strażacy i goprowcy. Poszkodowany 30-letni myśliwy w poważnym stanie został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Rzeszowie, gdzie przeszedł zabieg operacyjny. Na szczęście jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Na miejscu zdarzenia, pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Krośnie, pracowali policjanci wraz z technikiem kryminalistyki z KMP w Krośnie. Wykonane zostały oględziny, zabezpieczono broń i naboje oraz odzież 30-letniego mężczyzny.

Sprawca postrzelenia był trzeźwy. Od poszkodowanego została pobrana krew do badań po zakończeniu operacji.

Wstępnie ustalono, że miejsce skąd padł strzał, jest oddalone od miejsca postrzału o około 20 metrów. Jest to obszar gęstego młodnika drzew iglastych i liściastych. Widoczność jest bardzo słaba.

Prokuratura powierzyła prowadzenie śledztwa Komendzie Miejskiej Policji w Krośnie.

~Dzik

01-01-2023 19:02 3 0

No i dobrze.
Odpowiedz

~Gibalski

30-12-2022 19:55 5 10

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że jest wielu ludzi którzy nie powinni dostać pozwolenia na posiadanie broni. Mądry myślwy nie powinien oddać strzału jeśli nie widzi zwierzyny. Taki kowboj powinien być natychmiast wyrzucony z koła łowieckiego.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.