Posłuchaj:

Wojsko Polskie w 2023 r. przygotowało ponad 25 tys. miejsc na szkolenie dla ochotników w ramach dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Tak duża liczba spowodowana jest ogromnym zainteresowaniem, jakim cieszyła się służba wojskowa w 2022 r.
Rozpoczęcie szkolenia to pierwszy krok i przepustka do zawodowej służby wojskowej. Na Podkarpaciu szkolenia podstawowe będą realizowały jednostki z Niska, Jarosławia, Przemyśla i Żurawicy. Nowe turnusy szkoleń już w styczniu i lutym. Pierwszy od 16 stycznia do 11 lutego, drugi od 20 lutego do 18 marca.

Pierwszym etapem jest szkolenie podstawowe, które trwa do 28 dni i zakończone jest złożeniem przysięgi wojskowej, po której rozpoczyna się szkolenie specjalistyczne trwające do 11 miesięcy. Podczas szkolenia żołnierze poznają m.in. podstawy posługiwania się bronią, elementy taktyki i musztry. Bezpośrednio ze szkolenia specjalistycznego, na swój wniosek ochotnik powoływany jest do zawodowej służby.

Jeżeli nie zdecyduje się na kontynuowanie przygody z wojskiem, przechodzi do rezerwy lub do służby w Wojskach Obrony Terytorialnej.

Żołnierzowi w trakcie szkolenia przysługuje wynagrodzenie w wysokości 4560 zł, zakwaterowanie oraz wyżywienie. Na koszt wojska, może także uzyskać uprawnienia m.in. kierowcy różnych kategorii, skoczka spadochronowego czy nurka.

Służba w Wojsku Polskim to możliwość zdobycia unikalnych umiejętności, pewność zatrudnienia, gwarancja rozwoju i stabilizacji.

Osoby zainteresowane szczegóły znajdą na stronie www.zostanzolnierzem.pl lub za pośrednictwem Wojskowego Centrum Rekrutacji w Jaśle (ul. Kościuszki 24), tel. 261 156 724 / 261 156 766.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.