W Szczepańcowej odbyły się uroczystości związane z 5. rocznicą tragicznej śmierci druhów Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczepańcowej.
Uroczystości rozpoczęły się kościele parafialnym, gdzie została odprawiona uroczysta Msza Święta, w 5. rocznicę tragicznej śmierci trzech druhów z OSP Szczepańcowa. Wzięli w niej udział m.in. Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie st. bryg. Krzysztof Korzec, z-ca Komendanta Miejskiego PSP w Krośnie st. bryg. Mariusz Bieńczak, Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej bryg. Paweł Gaj, władze Gminy Chorkówka na czele z Wójtem Andrzejem Konieckim oraz poczty sztandarowe i delegacje strażaków.

Po mszy na cmentarzu parafialnym odmówiono modlitwę, złożono kwiaty i zapalono znicze na grobach tragicznie zmarłych strażaków. Na zakończenie zapalono znicze pod tablicą ku pamięci druhów, umieszczoną na części garażowej remizy OSP.

Przypominamy. 10 maja 2010 roku ok. godz. 13:00 w tragicznym wypadku drogowym na drodze krajowej nr 1 w miejscowości Siewierz (woj. śląskie) zginęło trzech strażaków OSP Szczepańcowa: wiceprezes jednostki, Komendant Gminny OSP w Chorkówce i funkcjonariusz Komendy Miejskiej PSP w Krośnie druh st. ogn. Janusz Matelowski (lat 42), jego syn druh Michał Matelowski (lat 19) oraz druh Mariusz Gazda (lat 19). Wszyscy wracali z Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, gdzie młodzi druhowie byli dostarczyć dokumenty dotyczące przyjęcia ich do w/w szkoły pożarniczej. Kierujący ciężarowym Mercedesem najechał na tył dwóch samochodów osobowych, które siłą uderzenia zostały przygniecione do naczepy stojącego na czerwonym świetle drugiego samochodu ciężarowego. Po zderzeniu doszło do pożaru Mercedesa.W wypadku zginęło łącznie pięć osób, trzech druhów podróżujących Mazdą oraz kobieta i mężczyzna podróżujący oplem astrą.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.