Jan Mandela jest pierwszym mieszkańcem powiatu krośnieńskiego, który przyszedł na świat w 2023 roku w krośnieńskim szpitalu. Chłopca oraz rodziców odwiedził dzisiaj (3 stycznia) w szpitalu w Krośnie starosta krośnieński Jan Pelczar.
1 stycznia o godz. 11:40 w Wojewódzkim Szpitalu Podkarpackim im. Jana Pawła II w Krośnie przyszedł na świat Jaś, pierwszy mieszkaniec powiatu krośnieńskiego. Jest pierwszym dzieckiem szczęśliwych rodziców, Moniki i Rafała Mandelów z Żarnowca (gmina Jedlicze).

Rodzine pierwszego dziecka w Krośnie w 2023 roku

W chwili urodzenia (przyszedł na świat przez cesarskie cięcie) Jaś ważył 3380 gramów i mierzył 55 centymetrów. Otrzymał 10 punktów w skali Apgar i w ciągu najbliższych godzin opuści szpital.

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi. To nasze pierwsze dziecko i pierwszy chłopiec w rodzinie. Długo na niego czekaliśmy i mamy nadzielę, że będzie dumnie reprezentował naszą rodzinę - mówi mama, Monika Mandela.

Gratulacje oraz życzenia zdrowia szczęśliwym rodzicom, oraz maluszkowi złożył 3 stycznia starosta krośnieński Jan Pelczar. Podczas odwiedzin w krośnieńskim szpitalu wręczył rodzicom bon o wartości 1500 zł na wyprawkę, kwiaty dla mamy i dużego pluszowego misia dla chłopczyka. - Odwiedziny w szpitalu to świecka, ale bardzo miła tradycja. Oprócz życzeń przekazujemy bon na zakup niezbędnych rzeczy dla dziecka. Wcześniej był on o wartości 1000 zł, w tym roku w związku z inflacją jest to 1500 zł - zaznaczył starosta Jan Pelczar.

Starosta wręcza dla pierwszego dziecka prezenty

Życzenia i bon na sesję zdjęciową w imieniu personelu szpitala złożyła Katarzyna Krygowska, zastępca dyrektora ds. ekonomicznych.

W 2022 roku w Wojewódzkim Szpitalu Podkarpackim im. Jana Pawła II w Krośnie urodziło się 871 dzieci. Jest to znacznie mniej w porównaniu z 2021 rokiem, w którym urodziło się 1040 dzieci.

- Krośnieński szpital dysponuje świetnymi warunkami pobytu na oddziale a sam oddział jest w pełni zabezpieczony w personel. Przyczyn spadku urodzeń na pewno było kilka, pandemia covid-19, wybuch wojny, sytuacja makroekonomiczna i epidemiologiczna - przyznaje Katarzyna Krygowska.

Pierwsze dziecko w Krosnieńskim szpitalu

Do godz. 12:00 3 stycznia w krośnieńskim szpitalu przyszło na świat 9 dzieci - 6 chłopców i 3 dziewczynki. Pierwszym dzieckiem była dziewczynka, mieszkanka Krosna. - Przyszła na świat 1 stycznia o godz. 6:00. Rodzice nie życzyli sobie upublicznienia wizerunku, jednak jak co roku zestaw upominków od Prezydenta Miasta Krosna (talon na zakupy w wysokości 1000 zł, pamiątkowa maskotka i koszulka "Pierwszej Krośnianki") powędrował do szczęśliwych rodziców i ich córeczki. Życzymy dużo zdrowia dla całej rodziny! - przekazał krośnieński magistrat poprzez media społecznościowe.

~cynik

03-01-2023 22:52 1 0

Główną przyczyną spadku urodzin nie jest covid, ani wojna za wschodnią granicą. Lecz zatrzęsienie środków antykoncepcyjnych w każdym punkcie handlowym.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.