Po raz pierwszy w historii Orszak Trzech Króli przeszedł dzisiaj (6 stycznia) z Rymanowa do Rymanowa-Zdroju.
6 stycznia po raz pierwszy w gminie Rymanów zorganizowany został Orszak Trzech Króli. Do wspólnego świętowania zaprosili Burmistrz Gminy Rymanów, parafie rzymskokatolickie w Rymanowie i Rymanowie-Zdroju oraz Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie.

Orszak Trzech Króli w Rymanowie

Uroczystość rozpoczęła się w samo południe mszą św. w kościele parafialnym w Rymanowie. Po jej zakończeniu uformowany został Orszak Trzech Króli, który podążył główną drogą do Rymanowa-Zdroju.

Orszak Trzech Króli w Rymanowie

Oficjalna część programu orszakowego w amfiteatrze nad Czarnym Potokiem w Rymanowie-Zdroju rozpoczęła się przywitaniem wszystkich uczestników oraz odczytaniem fragmentu pisma świętego. Nie zabrakło wspólnego kolędowania oraz jasełek "Pastuszki i Królowie" w wykonaniu Rymanowskiego Klubu Seniora i uczniów rymanowskiego liceum. Pastorałki można było usłyszeć w wykonaniu Mileny Rudek, Oliwii Czerniec, Tosi Błaż, Zuzi Błaż oraz Tria Dni Dalszych z Wróblika Szlacheckiego: Filip Stączek, Gabriel Wołczański, Piotr Juszczyk.

Orszak Trzech Króli w Rymanowie

Przy amfiteatrze nad Czarnym Potokiem można było też oglądnąć żywą szopkę, wystawę szopek bożonarodzeniowych wykonanych przez uczniów z gminy Rymanów oraz zdegustować tradycyjnych potraw.

Orszak Trzech Króli w Rymanowie-Zdroju

Pierwszemu Orszakowi Trzech Króli w gminie Rymanów towarzyszył orszakowy bieg familijny, gry i zabawy dla dzieci, marsz nordic walking po zdrojowym parku w poszukiwaniu Gwiazdy Betlejemskiej.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.