Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart poinformowała o rekordowych środkach, które trafiły do województwa podkarpackiego w ramach Funduszu rozwoju przewozów autobusowych. Na liście pięć gmin z powiatu krośnieńskiego.
W listopadzie ubiegłego roku wojewoda podkarpacki dokonała rozstrzygnięcia naboru złożonych wniosków o objęcie w roku 2023 dopłatą do przewozów autobusowych.
Przystąpiło do niego w sumie 50 organizatorów: 39 gmin, 1 związek międzygminny, 2 związki powiatowo-gminne i 8 powiatów. W wyniku oceny złożonych wniosków wszystkie zostały zakwalifikowane jako spełniające warunki określone dla Funduszu rozwoju przewozów autobusowych. Jednak dostępna alokacja pozwoliła na zawarcie umów o dopłaty z 43 organizatorami.


W związku z tym wojewoda zwróciła się do Ministerstwa Infrastruktury o uzupełnienie brakujących środków w kwocie prawie 23 mln zł. Oznacza to, że wszyscy organizatorzy, którzy ubiegali się o dofinansowanie przewozów autobusowych, otrzymają wsparcie według złożonego zapotrzebowania.

- Dzięki rozpoznaniu wniosku wojewody podkarpackiego, do 52 mln zł, które były od początku przeznaczone dla naszego województwa, decyzją ministra infrastruktury otrzymaliśmy dodatkowe wsparcie w kwocie prawie 23 mln zł. Pozwoli zawrzeć umowy na organizację transportu publicznego z wszystkimi podmiotami, które przystąpiły do naboru. W związku z tym fundusz w naszym województwie w roku 2023 będzie osiągał rekordową kwotę w wysokości prawie 75 mln - zaznaczyła wojewoda Ewa Leniart.

Wojewoda dodała, że pozwoli to na dofinansowanie 416 linii komunikacyjnych przy łącznej liczbie 25 mln wozokilometrów. Kwota dopłaty będzie wynosić nie więcej niż 3,00 zł do 1 wozokilometra przewozów o charakterze użyteczności publicznej, przy wkładzie własnym organizatora w wysokości nie mniejszej niż 10% ceny usługi.

Gminy z powiatu krośnieńskiego, które w 2023 roku otrzymają dopłatę do przewozów autobusowych:


Gmina Jaśliska - 53 764,20 zł
Gmina Jedlicze - 90 300,00 zł
Gmina Korczyna - 213 150,00 zł
Gmina Rymanów - 71 535,00 zł
Gmina Wojaszówka - 120 480,00 zł


~Dobieszyn

10-01-2023 22:33 1 2

Czyli będzie wreszcie autobus z Dobieszyna do Jedlicza. Moje dziecko nie ma czym dostać się do szkoły w Jedliczu ... Po co te szkoły jak dojechać nie ma czym. Wstyd. W Dobieszynie jeździ 1 od pon do piątku przez pół wsi ,kilka najważniejszych kursów. Czy naprawdę nikt nie pomyśli żeby przez Polankę, Dobieszyn puścić autobus do Jedlicza i z powrotem. Gdzie ja mieszkam. .... Czym nasze dzieci mają jeździć do szkół,ludzie do przychodni do Jedlicza,to jest straszne.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.