Po raz 24. Starostwo Powiatowe w Krośnie, wspólnie z Zespołem Szkół w Iwoniczu, zorganizowało konkurs plastyczny pt. "Moje Boże Narodzenie".
Zainteresowanie konkursem było bardzo duże, na tegoroczną edycję wpłynęły 133 prace ze szkół podstawowych. Jury przyznało nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych. Prace zachwycają kolorystyką, emanują radością, wyróżniając się różnorodnością technik, doborem formy oraz ciekawymi rozwiązaniami kompozycyjnymi.

Uroczysty finał imprezy, która odbyła się w ramach Powiatowego Festiwalu Świątecznego, zorganizowano 9 stycznia po raz pierwszy w Zespole Szkół w Iwoniczu.

Nagrody rzeczowe wraz z gratulacjami i pamiątkowymi dyplomami laureatom konkursu wręczali starosta krośnieński Jan Pelczar, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Stanisław Kenar, radna Powiatu Maria Parylak, burmistrz gminy Iwonicz-Zdrój Witold Kocaj, zastępca wójta gminy Chorkówka Tomasz Tłuściak i dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Iwoniczu-Zdroju Dorota Świstak.

Przedstawienie jasełkowe oraz kolędy przygotowali uczniowie z ZS w Iwoniczu pod kierunkiem Grażyny Matyki, ks. Michała Bestera i ks. Pawła Franusa.

Laureaci konkursu

Laureaci konkursu


SP klasy I-III
I m - Zofia Leniek z Jedlicza;
II m - Marcelina Such z Lubatówki;
III m - Katarzyna Piękoś z Żeglec;
III m - Milena Sitek z Jedlicza
Wyróżnienia:Emilia Gryziec z Jedlicza, Łucja Zając z Lubatówki i Kacper Lodziński z Podniebyla.

SP klasy IV -VI
I m - Emilia Bukowczyk z Jaślisk
I m - Łucja Chłap z Lubatówki
II m - Amelia Jurczak z Targowisk
III m - Natalia Nowak z Potoka
Wyróżnienia: Wiktor Głód z Łęk Dukielskich i Julia Zajdel z Jasionki.

SP klasy VII-VIII
I m - Daria Nowak z Potoka
I m - Martyna Kołacz z Wietrzna
II m - Julia Bryś z Łęk Dukielskich
III m - Aniela Laskoś z Kopytowej
Wyróżnienie: Weronika Frydrych z Targowisk

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.