Poszkodowany pieszy uderzony przez samochód uczestniczący w kolizji.
Policjanci ustalają okoliczności wypadku do jakiego doszło przed godz. 10 na ulicy Korczyńskiej w Krośnie.

Wstępnie wiadomo, że kierujący toyotą, jadąc w kierunku Korczyny, najechał na tył mercedesa oczekującego na skręt w lewo. Uderzony w tył mercedes wjechał częściowo na chodnik, gdzie potrącił pieszego. Toyota uderzyła jeszcze w znak drogowy.

znak uszkodzony podczas kolizji

Potrącony mężczyzna został przetransportowany do szpitala z obrażeniami ciała.

uszkodzony mercedes po kolizji w Krośnie na ulicy Korczyńskiej

Na miejscu interweniowali policjanci, zespół ratownictwa medycznego i zastępy straży pożarnej z JRG PSP Krosno i OSP Krosno - Białobrzegi.

[AKTUALIZACJA]


Podkomisarz Paweł Buczyński z KMP w Krośnie poinformował, że 85-letni kierujący toyotą najechał na tył mercedesa, który siłą uderzenia został zepchnięty na chodnik, w wyniku czego doszło do potrącenia 73-letniego pieszego.

- W zdarzeniu ucierpiał pieszy, który został przetransportowany do krośnieńskiego szpitala. Obrażenia, jakich doznał, nie zagrażają jego życiu. Wszyscy uczestnicy byli trzeźwi. Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego, policjanci zatrzymali prawo jazdy 85-letniemu sprawcy kolizji - powiedział podkom. Paweł Buczyński.

~michał

12-01-2023 23:49 1 5

dużo dużo zdrowia dla poszkodowanego
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.