Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z powiatu krośnieńskiego mogą przystąpić do ogólnopolskiego projektu OSP na straży środowiska.
Ponad 1100 jednostek OSP z województwa podkarpackiego może dołączyć do ogólnopolskiego projektu OSP na straży środowiska. Współpraca ZOSP RP z Fundacją Odzyskaj Środowisko i MB Recycling
w centrum stawia zbiórki elektrycznych śmieci oraz edukację ekologiczną. Wszystkie remizy z regionu mają szansę na pozyskanie dodatkowych środków.

- Projekt OSP na Straży Środowiska otwiera nowy rozdział w historii Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. Wszystkie Ochotnicze Straże Pożarne na terenie całego kraju mają szansę pozyskania dodatkowych środków na swoją działalność. Jestem przekonany, że w zbiórkę elektrośmieci chętnie włączą się lokalne społeczności. Na co dzień druhny i druhowie śpieszą im z pomocą, dlatego wierzę, że wszystkie zepsute lodówki, pralki i inne urządzenia elektryczne, które przez lata gromadzimy w naszych domach, piwnicach i strychach, zostaną przekazane do lokalnych remiz. Stamtąd, trafią do recyklingu, a pozyskane środki wrócą do strażnic. W ten sposób zyskują druhowie, ale także mieszkańcy i w szerszym ujęciu środowisko naturalne. Warto podkreślić, że zbiórki elektrycznych śmieci, jak też edukacja ekologiczna, doskonale wpisują się w strategię Związku OSP RP Florian 2050 - mówi druh Waldemar Pawlak, Prezes Zarządu Głównego Związku OSP RP.

Uroczyste otwarcie projektu OSP na straży środowiska odbyło się 10 stycznia 2023 roku o godz. 11.00 w siedzibie OSP Wesoła w Warszawie.

Zbiórki elektrycznych śmieci będą miały ciągły charakter: do każdej remizy, która przystąpi do projektu będzie można oddać zarówno małogabarytowy, jak i wielkogabarytowy sprzęt. Uzupełnieniem działań będą specjalne wydarzenia (pikniki, eko eventy, zawody), którym również towarzyszyć będą zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Również jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z powiatu krośnieńskiego mogą przystąpić do ogólnopolskiego projektu OSP na straży środowiska. Dzięki zbiórkom elektrycznych śmieci, strażacy będą pozyskiwać środki na nowy sprzęt oraz szkolenia. Nie zabraknie również niestandardowej edukacji ekologicznej w postaci turniejów szachowych pionami z elektrośmieci, warsztatów artystycznych w nurcie tarsh art. oraz zajęć pszczelarskich z pokazem uli z bębnów od pralek.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.