Zespół Muzyczny "Gloria" z Miejsca Piastowego, Kapela Ludowa "Krościeniacy" oraz Gminna Orkiestra Dęta z Krościenka Wyżnego wystąpili podczas IV Koncertu Noworocznego, na który zaprosił wójt Mateusz Liput.
Czwarta już edycja koncertu noworocznego odbyła się w niedzielę, 15 stycznia.

- Koncerty noworoczne zapoczątkowaliśmy w styczniu 2019 roku. W tym roku po raz drugi odbył się w naszym domu ludowym w Krościenku Wyżnym. Miejmy nadzieję, że rozpoczęty nie tak dawno nowy 2023 rok przyniesie nam same wspaniałe chwile, ale przede wszystkim pokój - powiedział wójt Mateusz Liput witając uczestników koncertu.

Koncert Noworoczny w Krościenku Wyżnym

W niedzielny wieczór na scenie wystąpiła kapela ludowa "Krościeniacy" pod kierunkiem Marka Filara, która zaprezentowała pastorałki oraz Gminna Orkiestra Dęta z Krościenka Wyżnego pod batutą Macieja Filara, która na koncert noworoczny przygotowała głównie muzykę filmową.

Gościem specjalnym w tym roku był Zespół Muzyczny "Gloria" działający przy Sanktuarium Św. Michała Archanioła i Bł. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym. Dyrygentką zespołu jest Aleksandra Poliszak, a skład zespołu tworzą wokalistki: dzieci i młodzież, łącznie blisko 20 osób. Zespół wykonał kolędy i pastorałki.

Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe statuetki.

Koncert Noworoczny w Krościenku Wyżnym

Tegoroczna edycja była szczególna. W trakcie koncertu wójt Mateusz Liput, w imieniu ministra kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotra Glińskiego, wręczył orkiestrze i kapeli nagrody finansowe po 15 tys. zł w dowód uznania za ich działalność i wkład w rozwój kultury polskiej.

Na zakończenie IV Koncertu Noworocznego, który prowadzili Aleksandra Lorens i wójt Mateusz Liput, orkiestra zaprosiła do wysłuchania walca "Nad pięknym modrym Dunajem" Johanna Straussa (syna) oraz "Marsza Radeckiego" Johanna Straussa (ojca).


~dziadek

18-01-2023 14:26 7 0

Widzę że na tym portalu zagnieździło się lewactwo (apis). I puszcza "bąki" zatruwając atmosferę. A kysz na K24.
Odpowiedz

~apis

18-01-2023 13:47 6 5

kultura wg Glińskiego i kaczystów to chóry kościelne, schole, oazy, kapele podwórkowe, disco polo.
Wczoraj zostali podsumowani na wręczeniu paszportów "Polityki". Jednym słowem ciemnota, zaścianek i średniowiecze pod szyldem tylko i wyłącznie katolickim.
Odpowiedz

~Sąsiad

17-01-2023 14:08 7 4

Brawo za Wojta za docenianie i promowanie kultury w swojej gminie.
Odpowiedz

~Mieszkaniec

16-01-2023 17:45 7 3

Znakomity pomysł Wójta, wspaniałe zespoły, prowadzący pełni klasy i z poczuciem humoru . Orkiestra z Krościenka zagrała najpiękniejszy koncert jaki widziałem. Brawo, brawo, brawo!!!!!!!!
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.