16 stycznia w sali narad Rady Miasta Krosna prezydent Krosna otworzył pierwsze posiedzenie Krośnieńskiej Rady Kobiet. Ma to być ciało opiniodawczo-doradcze prezydenta.
Głównym celem utworzenia Krośnieńskiej Rady Kobiet jest zwiększenie udziału kobiet w życiu Krosna, a także reprezentowanie interesów i potrzeb różnych środowisk kobiecych, diagnozowanie sytuacji kobiet i rodzin w Krośnie.

Powołana Rada ma służyć całej społeczności lokalnej poprzez m.in. opiniowanie zadań priorytetowych, wyrażanie opinii temat projektów dokumentów na strategicznych miasta, przedstawianie propozycji w zakresie zadań na rzecz poprawy sytuacji kobiet w obszarze polityki społecznej, rodzinnej, senioralnej, współpracę z innymi radami, zespołami, organizacjami funkcjonującymi w mieście.
Rada będzie inicjować, wspierać akcje społeczne, szkolenia, debaty, konferencje oraz programy kampanie społeczne, podnoszące świadomość społeczną w zakresie praw kobiet.

Do Rady zostały powołane panie, które już od lat działają na rzecz rozwoju miasta i wsparcia jego mieszkańców, reprezentują różne środowiska oraz dziedziny życia społecznego.

Na pierwszym spotkaniu, które odbyło się 16 stycznia, akty powołania wraz z kwiatami wręczył wszystkim paniom prezydent Piotr Przytocki, który zgodnie z przepisami, prowadził spotkanie inauguracyjne.

Wybrano również prezydium Rady. W jego skład weszły: Laura Starowiejska (przewodnicząca), Zuzanna Kania (wiceprzewodnicząca), Joanna Baran (sekretarz). Omówione także tematy, którymi panie zamierzają się zająć w pierwszej kolejności. Jest to między innymi integracja kobiet oraz wdrażanie dobrych wzorców w krośnieńskiej oświacie.

Skład I kadencji Krośnieńskiej Rady Kobiet powołanej na dwa lata:


- Joanna Baran (pedagog, psycholog, pracownik Zespołu Szkół Mechanicznych w Krośnie, pedagog w świetlicy socjoterapeutycznej w Ogródku Jordanowskim)
- Katarzyna Habrat (prowadzi własną działalność gospodarczą w zakresie agencji ubezpieczeniowej)
- Lilianna Jastrząb (aktywna działaczka Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Krośnie)
- Zuzanna Kania (psychoterapeutka, seksuolożka, animatorka w akcjach społecznych, w tym “ObudźMY Miasto!")
- Ewa Kiełtyka-Glazar (członek Cechu Rzemiosł Różnych, zaangażowana w akcje społeczne, promujące Krosno i jego produkty w kraju)
- Barbara Maksym-Kędzior (organizatorka i koordynatorka opieki hospicyjnej i paliatywnej, wolontariuszka Fundacji Dotyk Anioła)
- Krystyna Osika (pracownik samorządowy, Urząd Miasta Krosna)
- Gabriela Pawłowska (inicjatorka działań w obszarze ochrony zwierząt, wiceprezes zarządu Fundacji Pasjonauci, przewodnicząca Zarządu Osiedla Tysiąclecia)
- Laura Starowiejska (społeczniczka promująca integrację zawodową i społeczną)
- Anna Zielińska (pracownik Cechu Rzemiosł Różnych, Lokalnego Centrum Aktywności w Polance, prezes zarządu Stowarzyszenia Kogel Mogel)
- Małgorzata Szuba (przedsiębiorca, inicjatorka różnego typu akcji kulturalnych i sportowych)

~Nowoczesny Krośnianin

29-01-2023 18:36 2 3

Gratulacje i bardzo dobra akcja. Niech się to Krosno i okolice rozwija, a nie tylko pisowski ciemnogród. Powodzenia drogie Panie.
Odpowiedz

~Olo

21-01-2023 21:25 4 3

80% Panie na etacie z kasy systemu ahahahaha
Odpowiedz

~Powiatowy

19-01-2023 10:11 4 12

Teraz czas na Rade Mężczyzn.
Bo niby dlaczego mamy być dyskryminowani? My też chcemy opiniować dokumenty, wyrażać opinie, działać na rzecz środowiska mężczyzn itp.!
Koniec dyktatury kobiet jak to powiedziała posłanka Nowoczesnej Scheuring-Wielgus!!!
Odpowiedz

~Karol Marx

19-01-2023 09:38 4 11

Ale co ta rada ma KONKRETNIE robić? KONKRETY a nie dyrdymałki typu: będą doradzać itp. Ale doradzać konkretnie na jaki temat? Czemu to ma służyć? Kolejna RADA, która jest po nic. Od tego są zatrudnione osoby w urzędach i niech one coś robią bo za to biorą pieniądze. Działaczka, aktywistka, inicjatorka...czyli katastrofa murowana.
Odpowiedz

~wstyd!

18-01-2023 19:40 15 5

Nienawiść w stosunku do kobiet i sprowadzanie kobiet do roli kury domowej w tym regionie jest przerażajace. Tak, zdziwieni ludzie, kobiety również mogą rządzić, jeździć autobusami, być wykształcone. Podkarpacie zatrzymało się w czasach pańszczyźniany.
Odpowiedz

~cynik

18-01-2023 14:09 5 16

Współczuję ich mężom. Wróci chłopina głodny i zmęczony z roboty, a tu zamiast obiadu kartka na stole: "kochanie jestem na naradzie, nara ciumasek". :-D
Odpowiedz

~Dziwna sprawa

17-01-2023 18:17 7 14

No i co ta rada ma niby robić? Realizować jakieś utopijne lewackie projekty? Czy może optować za jakimiś "prawami"? Może to jakaś V kolumna nowoczesności i tzw. postępu?
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.