44-letni obywatel Ukrainy, w celu uniknięcia odpowiedzialności za wykroczenie drogowe, zaproponował policjantom z KPP w Ustrzykach Dolnych łapówkę w wysokości 200 zł.
W ubiegły piątek (13 stycznia), policjanci ruchu drogowego z KPP w Ustrzykach Dolnych w miejscowości Liskowate zatrzymali do kontroli kierującego mercedesem sprinterem. Powodem było przekroczenie prędkości. Mężczyzna za popełnione wykroczenie zostałby ukarany mandatem, jednak chciał inaczej załatwić tą sprawę.

- 44-letni obywatel Ukrainy, w celu uniknięcia odpowiedzialności za wykroczenie, zaproponował policjantom łapówkę w wysokości 200 zł. Policjanci poinformowali mężczyznę, że taka propozycja jest przestępstwem - poinformowała KPP w Ustrzykach Dolnych.

W związku z próbą wręczenia łapówki, kierowca został zatrzymany. Podczas przesłuchania usłyszał zarzuty. Za popełnione wykroczenie, 44-latek został ukarany mandatem.

Natomiast za przestępstwo, jakim jest próba wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych, mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

~Goldik

17-01-2023 12:32 3 6

No nie wiedział - no chop nie wiedział. Wymierzyć dwadzieścia batów i puścić na wschód.U nich łapówka to rodzaj podziękowania jak u nas "flaszka" czy "butelka koniaku" dla duktora - która nie jest łapówką!
Odpowiedz

~SOMGORSI

17-01-2023 10:10 3 4

Jakim cudem gostek znalazł się w Polsce przecież powinien bronić swojego kraju. Mężczyzni od 18 roku mieli zakaz opuszczania ukrainy , a tutaj jest ich tysiące. Dziki kraj. Swoją drogą 200 zł łapówki to kpina. Przecież u nich trzeba dać więcej.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.