Zespół Muzyczny "Gloria" z Miejsca Piastowego zaprosił w niedzielę, 22 stycznia, na charytatywny koncert kolęd i pastorałek. Dedykowany był rodzeństwu z Rymanowa, które straciło rodziców.
Zespół Muzyczny "Gloria" działa przy Sanktuarium Św. Michała Archanioła i Bł. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym. Z sanktuarium związany jest od ponad 10 lat, angażuje się nie tylko w działalność apostolstwa trzeźwości, ale również w uroczyste wydarzenia duszpasterskie. Dyrygentką zespołu jest Aleksandra Poliszak, natomiast skład zespołu tworzą wokalistki: dzieci i młodzież. Od 2018 roku grupa funkcjonuje jako żeński zespół wokalny, który współpracuje z zapraszanymi instrumentalistami.

W niedzielę, 22 stycznia zespół "Gloria" zaprosił do Sanktuarium Św. Michała Archanioła i Bł. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym na charytatywny koncert kolęd i pastorałek "Śpiewajmy i Grajmy Dzieciątku Małemu". W tym roku kolędowano dla rodzeństwa z Rymanowa, które straciło ukochanych rodziców. 8 lat temu zmarła na raka mama Beata, a 6 listopada 2022 r. w Anglii zmarł tato Piotr, pracując tam na utrzymanie dzieci.

Charytatywny koncert w Miejscu Piastowym

Na portalu zrzutka.pl zorganizowana została zbiórka na pomoc dla osieroconych dzieci. Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/cp4vxp

- Najmłodsza Hania ma dziś 8 lat i chodzi do 2 klasy szkoły podstawowej. Jest radosną dziewczynką, której pasją jest sport i muzyka. 15-letni Karol jest uczeniem klasy 2 Szkoły Mistrzostwa Sportowego Resovii Rzeszów oraz piłkarzem tego klubu. 19-letni Kuba, niedawno ukończył L.O. w Rymanowie o profilu wojskowym. Jest zawodnikiem klubu Start Rymanów, pracując dorywczo. Najstarsza z Rodzeństwa Gabrysia ma 21 lat - jest studentką III roku Politechniki Krakowskiej na wydziale Budownictwa. Rodzeństwo znalazło się w tragicznej sytuacji życiowej. Na domu rodzinnym ciąży niespłacony kredyt. Jeżeli kredyt nie będzie spłacany dom zajmie komornik, a dzieci pozostaną bez dachu nad głową. Pieniądze, które zostaną zebrane, będą przeznaczone na spłatę kredytu, bieżące utrzymanie oraz zapewnienie przyszłości osieroconym dzieciom - czytamy między innymi w informacji na zrzutka.pl

Charytatywny koncert w Miejscu Piastowym

Podczas niedzielnego koncertu zespół "Gloria" wystąpił w składzie:
Aleksandra Poliszak (dyrygent)
Karolina Fiedeń
Dominika Zarych
Marcelina Fiedeń
Kinga Zajdel
Kamila Zajdel
Kinga Kijowska
Zuzanna Zajdel
Patrycja Pelczar
Monika Misiewicz
Ewelina Ożga
Julia Bogacz
Julia Pazdro
Bernadetta Biedroń
Paulina Węgrzynek

Charytatywny koncert w Miejscu Piastowym

Zaprezentował się również zespół dziecięcy:
Marta Ćwil
Emilia Gazdowicz
Natalia Moskal
Emilia Cisowska
Milena Cisowska
Daria Pazdro

Zespołom towarzyszyli muzycy:
Monika Mazur - skrzypce
Andrzej Puchalski - saksofon
Jakub Wojtowicz - puzon, akordeon
Piotr Mazur - instrumenty klawiszowe
Piotr Rysz - perkusjonalia

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

~artur

24-01-2023 14:07 5 7

Też tak uważam, tu koncert charytatywny, a z parafii pw. NNMP w Miejscu Piastowym zdzierają corocznie haracz 14 tysięcy nie wiadomo za co. Podobno tak mają zapisane w statucie, ale jakim? Bo z tego co wiem od starszych, to mieli wspierać i pomagać parafii, za to dziedzic Trzecieski za darmo obdarował ich gruntem i to obficie. Ale pazerność każdego zboru nie zna granic.
Odpowiedz

~:-D

23-01-2023 18:59 7 13

Michalici i charytatywność. Dobre sobie.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.