Krośnieńska Biblioteka Publiczna i Krośnieński Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszają na spotkanie z Jędrzejem Majką. Spotkanie rozpocznie się 13 lutego br. (poniedziałek) o godz. 16.00 w Czytelni Gł. Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej (ul. Wojska Polskiego 41).
Jędrzej Majka jest autorem książek podróżniczych, przewodników i albumów fotograficznych. O zmieniającym się świecie i podróżowaniu opowiada w programach telewizyjnych i radiowych oraz podczas spotkań. Jako ekspert podróżnik-kulinarny występuję w programie "Pytanie na Śniadanie", a od października 2021 r. prowadzi program telewizyjny "Na tropie przypraw".

Swoje podróżowanie jako sposób na życie rozpoczął przed laty, kiedy wpłynął statkiem do Bosforu. Od tego czasu jeździ, fotografuje, pisze i opowiada. Zarobione w ten sposób pieniądze przeznacza na kolejne wyjazdy. Odwiedził ponad 70 krajów. Środki lokomocji i odwiedzone miejsca nie są dla niego najważniejsze, bo tak naprawdę liczą się tylko spotkani w drodze ludzie, ich życie i opowiedziane przez nich historie. Zasmakował życia w różnych temperaturach, od minus 40 stopni Celsjusza pod kołem polarnym w Republice Komi po plus 50 w Buszer nad Zatoką Perską…

Na spotkaniu w Krośnieńskiej Bibliotece opowie jak "przyprawy zmieniają świat"!
Która przyprawa jest najstarsza a która najdroższa? Dlaczego wanilia przez dziesięciolecia nie owocowała poza Meksykiem? Jak w ciągu wieków podrabiano przyprawy i co groziło za ten czyn? - to tylko niektóre pytania na które odpowie.

Po spotkaniu będzie można kupić książkę "Podróże ze smakiem" z autografem Autora.

Spotkanie jest realizowane w ramach projektu "Biblioteka - miejsce spotkań twórczych!"  w programie BLISKO (2022-2023), dofinansowanym ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025, Kierunek interwencji 4.1.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.