W Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie zakończyły się VIII Mistrzostwa Krosna w Szachach Klasycznych 2023, w grupach A, B, D.
Do rywalizacji o tytuł przystąpiło w sumie około 70 zawodników i zawodniczek, zarówno mężczyźni, kobiety, a także juniorzy i młodzicy, prawdziwa rywalizacja pokoleń. W rozegranych w dniach 14-22.01.2023 r. turnieju głównym w grupie A, z udziałem 16 szachistów i szachistek, zwyciężył km Zbigniew Kardyś przed km Bogdanem Czernickim i Leszkiem Wiśniowskim, najlepszą kobietą okazała się Julia Bartoszek, nagrodę najlepszego juniora odebrał Marcin Schiller, który wyprzedził Krzysztofa Masteja, Kamila Bolka i Szymona Oberca, najlepszą juniorką została Daria Kretowicz.

Zawody odbywały się w sali kawiarenki w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza, turniej grupy A (OPEN) rozegrano systemem szwajcarskim, po 60 min+30 sec dla zawodnika i był zgłoszony do oceny rankingowej FIDE. Największe emocje towarzyszyły rozegraniu turniejów w grupach B i D, gdzie wystartowała głównie młodzież i dzieci z Krosna, podkarpacia i małopolski.

Mistrzostwa Krosna w szachach klasycznych 2023

W najliczniej obsadzonej grupie B do rankingu PZSzach poniżej 1800, zwyciężył Bernard Rokosz przed Władysławem Pykoszem i Marcinem Pilawą. Wśród dziewczyn zwyciężyła Zofia Halibożek przed Patrycją Oberc i Aleksandrą Opałka. Wśród juniorów do lat 14, zwyciężył Jan Bartko przed Fabianem Stanokiem i Mateuszem Penarem. Najlepszym młodzikiem został Filip Zięba przed Markiem Paściakiem i Janem Draganikiem. W piątek 20 stycznia 2023 r. z udziałem 23 dzieci rozegrano turniej grupy D. Po emocjonującym 7 rundowym turnieju zwyciężył Yaroslav Zhovnovskyi przed Filipem Ziębą, Mateuszem Penarem i Markiem Paściakiem.

Mistrzostwa Krosna w szachach klasycznych 2023

Wśród dziewczyn triumfowała Aleksandra Podolec przed Patrycją Oberc, Zofią Pelc i Gabrielą Leń. Zawody przebiegały w sportowej atmosferze, sędziował Marian Lorenc (klasa państwowa) a pomagał mu Krzysztof Jagiełło (III klasa sędziowska).

Na zakończenie mistrzostw najlepsi otrzymali okazałe puchary ufundowane przez Urząd Miasta Krosna, dyplomy, nagrody finansowe i rzeczowe, wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe upominki.

- Serdecznie dziękujemy Dyrekcji Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, sponsorom i darczyńcom, którzy wsparli naszą wspaniałą dyscyplinę, jaką jest "królewska gra", która tak mocno rozwija się w naszym mieście - mówi Marian Lorenc.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.