Zastanawiasz się lub planujesz wymianę starego pieca na piec gazowy, pompę ciepła lub inne źródło ogrzewania? Można skorzystać z dofinansowania Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego.
Program adresowany jest do osób, które chcą wymienić stary piec na piec gazowy, pompę ciepła lub inne źródło ogrzewania i nie korzystają z innego programu dofinansowania na ten cel, realizowanego w ramach ustawy o efektywności energetycznej.

Uprawnionymi do skorzystania z programu dofinansowań są m.in.: osoby fizyczne będące właścicielami lub współwłaścicielami budynku mieszkalnego jednorodzinnego lub właściciele lub współwłaściciele wydzielonego w budynku jednorodzinnym lokalu mieszkalnego z wyodrębnioną księgą wieczystą, a także osoby fizyczne, osoby prawne, jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, spółdzielnie mieszkaniowe, wspólnoty mieszkaniowe będące właścicielami, współwłaścicielami lub zarządcami budynków mieszkalnych i inni.

Programem objęte są przedsięwzięcia planowane do realizacji i zrealizowane najpóźniej do 31 grudnia 2023 r. Dotyczy to m.in. wymiany dotychczasowego źródła ciepła na: kocioł niskotemperaturowy na biomasę, kocioł niskotemperaturowy na paliwo gazowe lub ciekłe, kocioł kondensacyjny opalany gazem ziemnym lub olejem opałowym lekkim, pompy ciepła różnego typu i inne źródła (opisane szczegółowo w Regulaminie oraz w katalogu dostępnym na stronie www.enms.pl).

Kwota otrzymanego dofinansowania uzależniona jest od rodzaju wymienianego źródła ciepła oraz od wieku budynku i wynosi przykładowo - do 800 zł na wymianę starego pieca na piec kondensacyjny lub ok. 1800-2000 zł na zakup i montaż pompy ciepła.

Dofinansowanie z programu realizowanego przez Krośnieński Holding Komunalny może łączyć się z programem "Czyste powietrze".

- Zgodnie z ustawą o efektywności energetycznej, jako przedsiębiorstwo zajmujące się sprzedażą energii cieplnej odbiorcy końcowemu, nasza spółka zobowiązana jest do corocznego uzyskania oszczędności energii pierwotnej poprzez zrealizowanie przedsięwzięć służących poprawie efektywności energetycznej. W imieniu naszej spółki program dofinansowań realizuje spółka EnMS z Chorzelowa - mówi Janusz Fic, prezes Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego.

Spółka współfinansuje przedsięwzięcia służące poprawie efektywności energetycznej i w ten sposób pozyskuje "białe certyfikaty" o 5% taniej od opłaty zastępczej w danym roku. Pozwoli to na ograniczenie kosztów realizacji tego obowiązku, a przy okazji wesprze lokalne przedsiębiorstwa, z wyłączeniem jednostek budżetowych i samorządowych zakładów budżetowych, które przyczynią się do poprawy efektywności energetycznej i poprawy jakości powietrza.

Łączna wysokość środków przeznaczonych przez Krośnieński Holding Komunalny na realizację całego programu dofinansowań w 2023 r. wynosi 76 576,80 zł.
Termin składania wniosków o dofinansowanie upływa 15 grudnia 2023 r.

- Serdecznie zapraszam zainteresowane osoby do udziału w tym programie i do skorzystania ze wsparcia naszej spółki - zachęca prezes Janusz Fic.

Osoby zainteresowane mogą kontaktować się telefonicznie kontaktu z EnMS pod numerem 17 789 10 99. Specjaliści z firmy EnMS Polska odpowiedzą na wszystkie pytania, pomogą wypełnić wniosek i poinformują, jakie dokumenty będą potrzebne.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.