49-letni pijany mieszkaniec powiatu krośnieńskiego został zatrzymany w Humniskach, powiat brzozowski. Miał ponad 2 promile alkoholu.
Wczoraj (25 stycznia) przed godz. 15, dyżurny KPP z Brzozowa otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym, który został ujęty w miejscowości Humniska przez mieszkańca powiatu sanockiego oraz mieszkankę powiatu rzeszowskiego. Na miejsce został wysłany policyjny radiowóz. W rozmowie ze zgłaszającym ustalono, że zwrócił on uwagę na opala, którego kierowca wykonywał dziwne manewry na drodze.

- Na jednym ze skrzyżowań mężczyzna skręcił w prawo, a następnie zatrzymał swój pojazd na jezdni. Zgłaszający postanowił zareagować i wraz z pasażerką pojazdu, zatrzymali się i podeszli do opla. Zauważyli, że kierowca jest oparty o kierownicę i czuć od niego alkohol. Mężczyzna wyciągnął kluczyki ze stacyjki i powiadomił policję - przekazała aspirant Joanna Baranowska z KPP w Brzozowie.

Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie stanu trzeźwości wykazało, że 49-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

~antypijak

26-01-2023 20:25 16 13

Odważny ten kierowca. Przecież mógł od pijaka za zabranie kluczyka w dziób dostać?
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.