Po dwuletniej przerwie w Żarnowcu odbyło się Wspólne Kolędowanie, podczas którego można było wysłuchać najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek.
W sobotę (21 stycznia) po dwuletniej przerwie związanej z pandemią koronawirusa odbyło się Wspólne Kolędowanie w Sali Domu Ludowego w Żarnowcu.

Tego wieczoru na scenie jako pierwsi wystąpili laureaci Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek: Magdalena Furmańska ze Szkoły Podstawowej w Żarnowcu, Sara Penar ze Szkoły Podstawowej w Dobieszynie i Hubert Piękoś ze Szkoły Podstawowej w Moderówce. Wspaniałe występy młodych artystów zostały nagrodzone gromkimi brawami.

kolędowanie w Żarnowcu

Bogaty program artystyczny prezentujący dawne zwyczaje kolędnicze zaprezentowała grupa obrzędowa "Dłużanki" z Długiego. Tego wieczoru nie mogło zabraknąć rodzimych zespołów śpiewaczych "Magnolii" z Podniebyla i "Jarzębiny" z Piotrówki oraz Kapeli Podwórkowej, która zaprezentowała się w żywiołowym repertuarze.

W tym roku na zaproszenie Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanty Urbanik przybyło wielu gości, wśród których obecni byli m.in.: przedstawiciele Sejmiku Województwa Podkarpackiego i Rady Powiatu, proboszcz parafii w Żarnowcu ks. dr Wojciech Sabik, władze samorządowe, Radni Rady Miejskiej w Jedliczu, sołtysi wraz z delegacjami, Dyrektorzy szkół, przedszkoli, żłobka, jednostek, druhowie OSP, Przewodniczące Kół Gospodyń Wiejskich. Licznie przybyli również członkowie organizacji pozarządowych i stowarzyszeń m. in.: Związku Emerytów i Rencistów, Stowarzyszenia Diabetyków, Klubu Seniora, Klubu Abstynenta, Stowarzyszenia Turystycznego "Cyba", Stowarzyszenia "Porębianie", Stowarzyszenia "Nasza Piotrówka".

wspólne kolędowanie w Żarnowcu

Wspólny czas kolędowania jest niezwykłym okresem, w którym zatrzymujemy się na chwilę by pobyć ze sobą, wsłuchując się w słowa pięknych polskich kolęd.
Warto pielęgnować ten polski zwyczaj i przekazywać go kolejnym pokoleniom.

- Serdeczne podziękowania należą się: Radzie Sołeckiej w Żarnowcu na czele z sołtysem Janem Krajewskim i Paniom z Koła Gospodyń z Żarnowca za ogromny trud i pracę włożoną w przygotowanie tego wyjątkowego spotkania.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.