W rodzinnej atmosferze kolędowali mieszkańcy oraz przybyli goście, śpiewając wspólnie najpiękniejsze kolędy podczas spotkania w Długiem.
Wspólne kolędowanie to wyjątkowy zwyczaj, który przetrwał do dziś i łączy pokolenia bez względu na wiek. Nie inaczej było w Długiem, gdzie w iście rodzinnej atmosferze kolędowali mieszkańcy oraz przybyli goście, śpiewając wspólnie najpiękniejsze kolędy. Organizatorem wydarzenia, które na stałe wpisało się w świąteczny kalendarz imprez było Koło Gospodyń Wiejskich oraz Rada Sołecka w Długiem.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik, Z-ca Burmistrza Marcin Filip, Radna Sejmiku Wojewódzkiego Joanna Bril, Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Woźniak, Ks. Mariusz Giemza - wikariusz Parafii Rzymskokatolickiej pw. Świętego Antoniego w Jedliczu, Radni Powiatowi Marcin Józefowicz, Zygmunt Ginalski, Radny Rady Miejskiej Jan Skwara, dyrektor Szkoły Podstawowej w Długiem Mariola Jurczak wraz z gronem pedagogicznym szkoły, prezes OSP w Długiem oraz prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Krośnie dh Józef Tucki, naczelnik OSP w Długiem dh Radosław Peszko, z-ca naczelnika dh Bartłomiej Osek oraz dh Szymon Łątka.

Bogaty program artystyczny wypełniły występy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Długiem, które zaprezentowały swoje talenty aktorskie w specjalnie przygotowanych na tą okazję Jasełkach.
O oprawę muzyczną zadbali uczestnicy scholi działającej przy parafii w Jedliczu, którą prowadzi Kamila Uliasz oraz zespoły: "Dworzanie" z Łubna Szlacheckiego, "Magnolia" z Podniebyla i "Jarzębina" z Piotrówki.

wspólnie kolędowali w Długiem

Podczas spotkania kolędowano także dla małego Filipka z Żarnowca, gdzie Panie z KGW w Długiem zostały nominowane do challenge'u przez 11 Gromadę Zuchową "Laskowe Orzeszki" z Jedlicza.

Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs na "Najpiękniejszą ozdobę Choinkową" organizowany przez KGW w Długiem oraz Radę Sołecką. Jego laureaci zostali nagrodzeni dyplomami oraz upominkami, które wręczyli: Burmistrz Jolanta Urbanik oraz Radna Sejmiku Joanna Bril.

W rolę prowadzących niedzielne kolędowanie wcielili się: dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Jedliczu Zygmunt Jerzyk oraz sołtys Ewa Michniewska. O nagłośnienie zadbali Tomasz Michniewski oraz Gminny Ośrodek Kultury w Jedliczu. Przy kolędach akompaniował zespół Elesis. Oprawę muzyczną na akordeonie zapewnił Marek Rozmus.

- Jak co roku organizujemy wieczór kolęd i pastorałek. Dziękuję wszystkim mieszkańcom za fantastyczną frekwencję i iście rodzinną atmosferę. To dzięki Wam magia świąt zagościła w naszej miejscowości na dłużej. Dziękuję również wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie "Wspólnego Kolędowania", zwłaszcza KGW w Długiem oraz całej Radzie Sołeckiej i Radzie Rodziców ze Szkoły Podstawowej w Długiem. Dziękuję Prezesowi Raf-Ekologia Januszowi Nagnajewiczowi za ufundowanie nagród w naszym konkursie na "Najpiękniejszą ozdobę Choinkową". Do zobaczenia już za rok. - Ewa Michniewska Sołys Wsi Długie

~Mieszkaniec

30-01-2023 19:49 12 15

A co innego Pani Sołtys robi innego jak tylko nie imprezy, i ilu tych mieszkańców Długiego było tylko kilka osób a sensacja jak by była cała miejscowość.
Odpowiedz

~Obserwer

30-01-2023 11:23 14 10

Pięknie. Jednak na marginesie ciśnie się pytanie: czy atmosferę Świąt Bożego Narodzenia można poczuć miesiąc po? Jasne, kolędy śpiewamy do 2 lutego, ale takie pytanie mnie nieustannie nurtuje. Co o tym myślicie?
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.