Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Wojaszówce oraz zespoły artystyczne z gminy Wojaszówka zaprosili na VI Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek "Bóg się rodzi".
Szósta edycja koncertu kolęd i pastorałek została zorganizowana w niedzielę (29 stycznia) w domu kultury w Odrzykoniu. Patronat honorowy sprawował wójt gminy Wojaszówka Sławomir Stefański.

Na scenie domu kultury wystąpiły zespoły artystyczne z terenu gminy. Na niedzielnym koncercie wiele znanych i mniej znanych kolęd oraz pastorałek zaprezentowali: Bracia MGK Wójcikiewicz, Orkiestra Dęta OSP z Odrzykonia pod batutą Edwarda Cymermana, Zespół Śpiewaczy "Ustrobianki" z Ustrobnej, Zespół Śpiewaczy "Przybowianki" z Przybówki, zespół dziecięcy "Teraz My Odrzykonianki" pod kierunkiem Renaty Wojnarskiej, chór "Impresja" z Łączek Jagiellońskich pod dyrekcją Aleksandry Fiołek-Matuszewskiej, Zespół Śpiewaczy "Odrzykonianki" z Odrzykonia oraz kapela folkowa "Synkole" z Odrzykonia pod kierunkiem Jana Gaja.

VI Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek Bóg się rodzi w Odrzykoniu

Gościem specjalnym tegorocznego przeglądu była Martyna Polakowska (sopran) - absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Od 2017 r. jest dyrygentką chóru oraz zespołu wokalnego na Wydziale Wokalnym Społecznej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Krośnie.

VI Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek Bóg się rodzi w Odrzykoniu

W przerwie między występami, przewodniczący Rady Gminy Wojaszówka Józef Zięba wspólnie z wójtem Sławomirem Stefańskim i dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Wojaszówce Lucyną Pelczarską wręczyli nagrody i wyróżnienia laureatom gminnym Międzynarodowego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Krośnie.

VI Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek Bóg się rodzi w Odrzykoniu

Gośćmi tegorocznej imprezy byli między innymi radni Rady Powiatu Krośnieńskiego Iwona Stefanik i Andrzej Dziugan, proboszcz parafii Przybówka ks. Grzegorz Wojnar. Gospodarzy reprezentowali sołtys Odrzykonia Jan Krygowski przewodnicząca KGW w Odrzykoniu Lucyna Jucha. Panie z miejscowego KGW przygotowały dla uczestników przeglądu poczęstunek.

~Ski

03-05-2023 20:39 16 16

Pani Polakiewicz... Przepięknie!
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.