Dzisiejsza sesja Rady Miasta Krosna rozpoczęła się od pożegnania Bogusława Bęben, dyrektor Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej i Julita Jaśkiewicz, naczelnik Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krosna. Panie przeszły na emeryturę.
Po wielu latach pracy przeszły na emeryturę Bogusława Bęben, dyrektor Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej i Julita Jaśkiewicz, naczelnik Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krosna. W obecności radnych Miasta Krosna podziękowania obu paniom złożyli na sesji Rady Miasta Krosna (31 stycznia) Zbigniew Kubit, przewodniczący Rady Miasta Krosna oraz prezydent Krosna Piotr Przytocki z zastępcą Bronisławem Baranem. Julicie Jaśkiewicz podziękowali za współpracę także Marian Duda i Maciej Pelczar przedstawiciele Miejskiej Rady Pożytku Publicznego.


Bogusława Bęben jest absolwentką Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od 1995 roku pełniła w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej funkcję zastępcy dyrektora a od 2018 roku dyrektora. Wcześniej pracowała w filii miejskiej ówczesnej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej na stanowisku kierownika jednostki, a następnie na stanowisku kierownika Wypożyczalni Głównej. Przeszła na emeryturę 27 stycznia br., po ponad czterdziestu latach pracy w zawodzie bibliotekarza.


Julita Jaśkiewicz pracę w Urzędzie Miasta Krosna rozpoczęła 1 maja 1999 r. W tym czasie zajmowała się sprawami z zakresu edukacji, spraw społecznych i obywatelskich. Najpierw na stanowisku inspektora, zastępcy naczelnika w Wydziale Edukacji i Spraw Społecznych, a od 7 listopada 2005 r. na stanowisku naczelnika wydziału, kolejno: Spraw Społecznych, Spraw Obywatelskich, Spraw Społecznych i Obywatelskich, a od 1 lutego 2011 r. Polityki Społecznej i Zdrowia.
Reprezentowała Prezydenta Miasta Krosna w Miejskiej Społecznej Radzie ds. Osób Niepełnosprawnych w Krośnie.
Zainicjowała powołanie Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego, Krośnieńskiej Rady Seniorów oraz uczestniczyła w tworzeniu Krośnieńskiej Rady Kobiet.

~Kacper

05-02-2023 13:04 2 4

Myślę,że tak mieszkańcy wiedzą najlepiej ile i kto zrobił tak dużo dla swojego Miasta ,więc to ocenia .A Panie chciały mieć więcej czasu dla Rodziny to poszły na zasłużona emeryturę i wiek nie ma tu znaczenia.
Odpowiedz

~Hank

01-02-2023 08:15 4 10

Emeryci emerytom. Brawo dla Pań, bo wiedziały kiedy zejść ze sceny. Panów takie refleksje nie nachodzą ? Może mieszkańcy powinni pomoc za rok ?
Odpowiedz

~engos

31-01-2023 21:27 5 17

Szacun dla pani Julity!
Odpowiedz

~piąty zastępca

31-01-2023 14:02 6 22

A Pan Kubit i Baran na co czekają?
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.