Krośnieńska Biblioteka Publiczna zaprasza młodych mieszkańców województwa podkarpackiego do podzielenia się swoją twórczością i wzięcie udziału w Krośnieńskim Konkursie Literackiej Twórczości Młodzieży.
W konkursie mogą brać udział uczniowie kl. VI-VIII ze szkół podstawowych oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych. Do 14 kwietnia br. na adres Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej (ul. Wojska Polskiego 41) można nadsyłać zarówno wiersze, jak i opowiadania, które nie były dotąd publikowane w wydawnictwach drukowanych, ani w Internecie, a także nienagradzane w innych konkursach.

Konkurs ma na celu propagowanie wśród młodzieży zainteresowania czytelnictwem i literaturą; promowanie literackiej wrażliwości i wyobraźni oraz pogłębionego odbioru poezji i prozy; wspieranie i kreowanie talentów literackich oraz zachęcenie młodzieży do podejmowania prób literackich i dzielenia się swoją twórczością.

Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się w Czytelni Głównej KBP 6 czerwca br. Regulamin konkursu i karta zgłoszenia dostępne są stronie: https://kbp.krosno.pl/aktualnosc-1175-krosnienski_konkurs_literackiej.html

Konkurs jest realizowany pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Krosna i Starosty Powiatu Krośnieńskiego i w ramach projektu "Biblioteka - miejsce spotkań twórczych!"  w programie BLISKO (2022-2023), dofinansowanym ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025, Kierunek interwencji 4.1. BLISKO - Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.