Funkcjonariusz krośnieńskiej drogówki zajął drugie miejsce w finale podkarpackiego konkursu "Policjant Ruchu Drogowego 2015". Aspirant Radosław Urban będzie reprezentował podkarpacką Policję w krajowym finale konkursu.
Zmagania podkarpackich policjantów o tytuł "Policjanta Ruchu Drogowego" trwały dwa dni i odbywały się dwuetapowo. Do finału przystąpiła policjantka i 21 policjantów z wydziałów ruchu drogowego z 22 jednostek Policji z województwa podkarpackiego. O tytuł najlepszego walczyli w pięciu konkurencjach.

W czwartek uczestnicy finału podkarpackiego rozwiązywali test ze znajomości przepisów i strzelali z broni palnej. Pod okiem jurorów prezentowali także swoje umiejętności udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków.

W piątek pierwsze konkurencje rozegrano na placu manewrowym WORD-u w Krośnie. Była to jazda sprawnościowa radiowozem, gdzie na pokrywie silnika umieszczony był talerz z piłką tenisową. Liczyła się precyzja prowadzenia, ile razy piłka wypadła z talerza, tyle razy policjant musiał zatrzymać pojazd, wyjść, włożyć ją do talerza i kontynuować pokonywanie toru przeszkód. Kolejną konkurencją była jazda służbowym motocyklem. Każdy z policjantów pokonywał tor przeszkód. Liczył się czas, a karne sekundy doliczane były za podparcie się nogą, za dotknięcie pachołka, wreszcie za ominięcie przeszkody. Ostatnią próbą było kierowanie ruchem na skrzyżowaniu krośnieńskich ulic - Podkarpackiej i Tysiąclecia. To trudne zadanie, ponieważ wiele zależy od zachowania kierowców, którzy nie zawsze właściwie reagują na sygnały policjanta.

Po zsumowaniu wyników najlepszym policjantem ruchu drogowego w 2015 roku na Podkarpaciu okazał się młodszy aspirant Grzegorz Polak z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. II miejsce zajął aspirant Radosław Urban z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie, a III aspirant Jakub Bosak reprezentujący Komendę Miejską Policji w Przemyślu.

Nagrody pieniężne Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji wręczył zwycięzcom inspektor Piotr Michna, Pierwszy Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. Puchary i nagrody rzeczowe wręczał również Prezydent Miasta Krosna Piotr Przytocki.

Młodszy aspirant Grzegorz Polak i aspirant Radosław Urban będą reprezentować podkarpacką Policję w krajowym finale konkursu.

Udostępnij ten artykuł znajomym: