W kościele pw. św. Małgorzaty w Targowiskach odbył się noworoczny koncert Orkiestry Dętej Gminy Miejsce Piastowe gdzie gościem specjalnym był Chór Legato.
W niedzielę (29 stycznia) w drewnianym kościele pw. św. Małgorzaty w Targowiskach odbył się noworoczny koncert Orkiestry Dętej Gminy Miejsce Piastowe. Gościem specjalnym był Chór Legato działający przy Gminnym Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Chorkówce. Po godzinnym koncercie muzycy i soliści otrzymali owacje na stojąco.

Koncert odbył się pod kierownictwem muzycznym Miłosza Markiewicza kapelmistrza Orkiestry Dętej Gminy Miejsce Piastowe, a chórem dyrygowała Magdalena Makiel.

Rozpoczynając koncert Miłosz Markiewicz zaznaczył, że co roku orkiestra ma okazję zaprezentować inny repertuar muzyczny. - Dzisiaj jest z nami chór Legato, z którym wykonamy mnóstwo utworów kojarzących się z okresem świątecznym i noworocznym. W tym roku również chcieliśmy się podzielić muzyką, która jest naszą radością, czymś co sprawia nam dużo przyjemności. I tą radością chcieliśmy dzisiaj Państwa obdarować - powiedział kapelmistrz orkiestry, podkreślając, że koncert jest pewnego rodzaju podarunkiem noworocznym.

Na początek orkiestra dęta zagrała kolędę "Cicha noc". Kolejno na przemian publiczność miała okazję wysłuchać kolęd i pastorałek: "Anioł pasterzom", "Jezu, śliczny kwiecie", "Hej w dzień narodzenia", "Przystąpmy do szopy", "Dzisiaj w Betlejem", "Bóg się rodzi", “Raduj się świecie", "Jingle Bells", “Gore gwiazda" oraz "We wish you a Mary Christmas".
Niektóre w wykonaniu samej orkiestry, inne zaśpiewał chór a capella, a część utworów muzycy i soliści wykonali wspólnie. Niespodzianką było to, że jedną z pastorałek "White Chrmistmas" zaśpiewała Kornelia Paszyńska, która na co dzień w orkiestrze gra flecie poprzecznym.

- Dziękuję, że w tym roku nasz drewniany kościółek gościł orkiestrę i chór Legato, że przyjął tylu wspaniałych muzyków i tyle pięknych głosów - powiedział na koniec proboszcz parafii Targowiska ks. dziekan Tadeusz Dudzik. - Jest takie powiedzenie: “Kto śpiewa, to dwa razy się modli". A kto śpiewa i gra…
Muzykom i solistom podziękowała także Wójt Gminy Miejsce Piastowe Dorota Chilik. - Dzisiaj mieliśmy okazję usłyszeć efekt wielu godzin i dni spędzonych na próbach i ćwiczeniach. Dziękuję za te godziny poświęcone na przygotowania - powiedziała wójt Dorota Chilik, życząc wszystkim zdrowia i szczęścia wszystkim w Nowym Roku, a muzykom - koncertów nie tylko na lokalnych scenach, ale także w Polsce i za granicami kraju.

Organizatorami wydarzenia byli: Wójt Gminy Miejsce Piastowe, Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Miejscu Piastowym oraz Orkiestra Dęta Gminy Miejsce Piastowe.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

~Obserwator

07-02-2023 09:24 7 6

Ślicznie. Wszystkim wszystkiego dobrego w Nowym Roku.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.