W związku z sygnałami o obecności wilków na terenie gminy Jedlicze, burmistrz Jolanta Urbanik apeluje do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności.
Wilki są zwykle płochliwe i unikają kontaktu z człowiekiem, ale czasami podczas bezpośredniego spotkania potrafią długo się przyglądać, zanim wyczują zapach. Są to dzikie zwierzęta i jeśli spotkamy wilka, powinniśmy spokojnie odejść. W Polsce wilki są chronione, a polowanie na nie jest zabronione.

Burmistrz gminy Jedlicze apeluje do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności. Do urzędu dochodzą sygnały o pojawieniu się wilków na terenie gminy.

Wilków nie należy dokarmiać. Na terenie posesji oraz podczas pobytu w lesie nie nie należy pozostawiać niezabezpieczonej żywności lub jej resztek.

Kłusownik zastrzelił wilka
Przypadki stwierdzonych szkód wyrządzonych przez wilki należy zgłaszać do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Rzeszowie. Wzór formularza wniosku znajduje się na stronie internetowej Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie: http://bip.rzeszow.rdos.gov.pl/

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.