Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku w Świerzowej Polskiej gdzie doszło do potrącenia pieszej.
Służby ratunkowe pracują w Świerzowej Polskiej gmina Chorkówka gdzie przed godziną 15:00 doszło do potrącenia pieszej na przejściu dla pieszych.

Wstępnie wiadomo, że kierujący samochodem marki Reanult jadąc ulicą Krośnieńską od strony Krosna, potrącił młodą kobietę na przejściu dla pieszych.

Potrącenie pieszej w Świerzowej Polskiej

Na miejscu zdarzenia są strażacy, policjanci, załoga karetki pogotowia.

Droga w miejscu wypadku jest zablokowana.

[AKTUALIZACJA]


W miejscu wypadku wprowadzono ruch wahadłowy.

~wolf

07-02-2023 18:44 4 17

Nowe prawo zbiera żniwa, jeszcze raz powinno być tak jak na zachodzie jest sygnalizacja pieszy ma pierwszeństwo na zielonym dla pieszego, sygnalizacji nie ma to samochód ma pierwszeństwo. Po likwidować przejścia dla pieszych to wzmoże czujność wszystkich w końcu są "tak zwane przejścia samoistne i wtedy pieszy musi uważać".
To prawo drogowe jest na zasadzie domniemania winy i jest złe nie dba o obywatela tylko skierowane jest na łupieniu człowieka.
Odpowiedz

~Morkowiec

07-02-2023 16:49 8 17

To przejście jest niebezpieczne i mało widoczne dla kierowców w okolicy przystanku i skrzyżowania -jadąc od Świerzowej, gdzie widoczność jest ograniczona około godziny 17-j i to latem-dziś zima.Tego przejścia tam nie powinno być a jak już to sygnalizacja świetlna! To samo skrzyżowanie - Powinny być światła. Niestety u nas jest tak moda że idziemy z postępem samochodowym a drogi, ulice jak w latach 90-tych, gdzie maluch przejechał na godzinę a dziś w tym samym miejscu 100 aut na godzinę
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.