Autorka niezwykłych opowieści o baśniowej krainie Solilandii - Beata Kołodziej - spotkała się z uczniami kl. IV ze szkół podstawowych nr 4, 6 i 14 w Krośnie w Oddziale dla Dzieci Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej. Spotkanie odbyło się 14 maja br. i było częścią obchodzonego w dniach 8-15 maja Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.
W formie prezentacji multimedialnej pisarka opowiedziała dzieciom o swoich książkach, najwięcej uwagi poświęcając serii o Solilandii, która jak podkreślała jest jej najbliższa. Kraina, którą "odkryła" 10 lat temu, to podziemne królestwo zamieszkałe przez sprytne skrzaty solne, nazywane soliludkami. Do tej krainy trafiają górnicy, którzy odnajdują pamiętnik wielickiego skrzata - Solinka. To początek opowieści rozwijanej w kolejnych tomach serii.

Beata Kołodziej pisze wiersze, bajki, baśnie, powieści, teksty piosenek i scenariusze. Opublikowała ponad 70 książek. Współpracuje z redakcjami czasopism dla dzieci. Reżyseruje słuchowiska radiowe i koncerty według własnych scenariuszy. Na podstawie jej książek z serii "Solilandia" powstała w Kopalni Soli "Wieliczka" bajkowa trasa turystyczna dla dzieci. Autorka wspiera akcję społeczną "Cała Polska czyta dzieciom". Jest inicjatorką i reżyserem podziemnych koncertów dla Kopalni Soli w Wieliczce. Za promowanie czytelnictwa otrzymała medal fundacji ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom.

Spotkanie z Beatą Kołodziej

Pytana na spotkaniu przez dzieci, co ją inspiruje do pisania, mówiła: życie jest inspiracją, drugi człowiek, przyroda, wystarczy wyjść za drzwi i każde wydarzenie może stać się inspiracją, brakuje tylko czasu na spisywanie pomysłów…. Teraz pracuje nad książką dla dorosłych, ale wkrótce powstanie kolejna opowieść dla dzieci - być może o wojnie skrzatów ze smokami.

Na krośnieńskim spotkaniu dzieci wysłuchały także premierowego wiersza pisarki pt. "Bałtyckie Plumpaki", który ukaże się w książce "Nad Wisłą".

Spotkanie z Beatą Kołodziej było również okazją do otrzymania autografu pisarki, po który dzieci ustawiły się w długiej kolejce.

Organizatorem spotkania był krośnieński Oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich i Krośnieńska Biblioteka Publiczna w ramach projektu "Fantastyczne Krosno!" przy wsparciu finansowym Gminy Krosno.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.