W RCKP w Krośnie odbędzie się finisaż wystawy malarstwa Agnieszki Słowik-Kwiatkowskiej.
Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie zaprasza do udziału w wystawie malarstwa Agnieszki Słowik-Kwiatkowskiej. W Galerii Pomarańczowej zobaczyć można kilkadziesiąt obrazów - osobistą podróż artystki i to, co jej bliskie.

W piątek (24 lutego) o godzinie 18:00 odbędzie się finisaż, podczas którego Agnieszka Słowik-Kwiatkowska opowie o wystawie, a o oprawę muzyczną zadba jej córka - Natalia Kwiatkowska, absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Krośnie, czterokrotnie wybrana Najlepszą Bluesową Wokalistką w Polsce.

- Warto zobaczyć wystawę, na którą składa się kilkadziesiąt prac, warto też do nich wracać. Nieco przewrotnie, bo mówiąc o zakończeniu wystawy, będzie ono okazją do spotkania z autorką obrazów, ale także wysłuchania koncertu jej córki. Często podczas wystaw pojawia się oprawa muzyczna, jednak tutaj artystyczny duet matki i córki, w którym jedna tworzy obrazy, a druga muzykę, czyni to wydarzenie jeszcze cieplejszym i bliższym każdemu odbiorcy - tak o wystawie mówią organizatorzy.

Agnieszka Słowik-Kwiatkowska jest absolwentką Wydziału Konserwacji Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od 1987 roku mieszka w Bieszczadach. Maluje nostalgiczne pejzaże, kwiaty, niezwykłe, pełne zadumy portrety, anioły, diabły oraz promieniujące energią obrazy przedstawiające konie. Dzieła artystki pokazują świat uczuć, emocji i doznań oraz oddają jej osobiste nastroje, które przekłada na język malarski. Do ulubionych motywów należą konie, które są miłością i pasją jej życia, a ich wizerunki najczęściej goszczą na płótnach.

Uczestniczyła w wielu plenerach malarskich oraz wystawach zbiorowych i indywidualnych.

Wystawa będzie czynna do 27 lutego 2023 roku.

finisaż wystawy w RCKP

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.